הוסף למועדפים|
 
תכנים|שו"ת ברשת|מוצרים 
 
 
התחברות-שלום אורח
 
 
  
 
 
עוד מאסף גולן
תרבות האלכוהול אשמה, לא רק התורן
הקשר בין נטישת הדרך לגרעין האיראני
דו"ח המאחזים: מלחמה בהשכחת קשר העם לארצו
בנועם ולא במקל חובלים
לכידות חברתית בתוך מזרח תיכון בוער
רווחה כלכלית ולכידות חברתית
נותרנו להתמודד לבד
'תג מחיר' – הטמעה של אינדיבידואליזם מערבי
שאלת המאחזים כסימפטום לבעיה מנהיגותית
אשדוד אינה דרום
 
עוד בנושא פוליטיקה
האם קריאות שמחה על מות הטייסים היא עבירה על החוק?
מילים יכולות להרוג?
מכתב גלוי לראשי ש"ס
עדיף רעב על הרגליים מאשר שבע על ברכיים
משהו חדש מתחיל להתקדש
לקראת בחירות
חשיבה קצת אחרת על המלחמה
70% מיהודי ארה"ב הצביעו אובאמה מה הקשר לבית היהודי
רבני קהילות- הדרך להתחבר לעם
האם זרקנו את מיכאל בן ארי?
 
 
רק הרב אליהו מתאים

אסף גולן  יט אייר, תשעג  4/29/2013

המבחן היחידי לפיו יש לקבוע את המועמד הבא של הציונות הדתית לרבנות הראשית לישראל הוא מבחן יכולתו של האיש לעמוד בלחצים ולנתב את הספינה בעוז
.......................

רק הרב אליהו מתאים

סקר שנערך לאחרונה ובדק את האוכלוסייה שצפתה בסדרה הטלוויזיונית סרוגים, גילה כי רוב מוחלט של צופי הסדרה היו דתיים. בנוסף התברר כי חילונים כמעט לא צפו בתוכנית ולא התעניינו בתכניה. עובדה זו הפתיעה רבים שחשבו כי הסדרה תהווה גשר בין החברה הדתית לאומית בישראל לבין החברה החילונית ותקטין מבחינה זו את הניכור בין שתי החברות, וזאת כיון שהיא מציגה דתיים 'שפויים' שמתמודדים עם נושאים רגילים של אהבה הקמת משפחה ועוד. בדיקה זו, שנערכה על

ידי דוקטורנטית באוניברסיטת בר-אילן והוצגה בכנס עמדו“ת של מכללת ”אורות ישראל“, מלמדת בצורה חריפה כי השפעה על חברה לעולם אינה נעשית על ידי התנחמדות או ניסיון מציאת חן. הרצון לגלות לחילונים שאנו כמוהם נידון מלכתחילה לכישלון מוחלט כיון שאמת זו ברורה מלכתחילה לכל בר דעת. עניין פשוט זה מלמד עד כמה התזה והרצון להעמיד רב ראשי נחמד שיהיה מקובל על הציבור החילוני במדינת ישראל הוא טעות בהבנה של מטרת המוסד. הרבנות הראשית אכן צריכה להשפיע על החברה הישראלית אלא שעשייה זו תיעשה דווקא על ידי אדם תקיף כמו הרב גורן זצ"ל שלא נשא פנים לאף אדם כולל לא למקים המדינה ראש הממשלה הראשון דוד בן גוריון. עצוב לומר שעקרון זה מסביר גם מדוע ראש הממשלה אריאל שרון הצליח לפנות את גוש קטיף ולגרש את המתיישבים באופן קל כל כך. שרון יבדל"א קורץ מחומר הנהגה אמיתי והיה שייך לזן המנהיגים שלא ניסו למצוא חן בעיני הציבור אלא לעשות את מה שהוא חשב לנכון.

בכל מקרה עקרון זה מלמד עד כמה אנשים פרטיים וארגונים שמחפשים לייצר רבנות מסבירת פנים לציבור הרחב לעולם לא יצליחו במטרתם. הציבור לא רוצה נחמדות אלא הנהגה של אדם בעל שיעור קומה רוחני אמיתי שטובת הכלל תהיה העיקרון היחידי שיוביל אותו. קברניט כזה גם אם יהיה קשה מאד לציבור יזכה באהבת כולנו כיוון שנדע שטובתנו היא שמוליכה אותו. הדבר נכון גם בראשות ממשלה וגם בבחירת רב ראשי. למרבה הצער לא זה היה כיוונה של הרבנות הראשית בשנים האחרונות. מסיבות כאלו ואחרות חדרו אל הממסד הקדוש הזה גורמים שלא תמיד טובת כלל ישראל היתה השיקול היחידי שלהם. גורמים אלו גרמו לציבור למאוס במוסד לא בגלל דרישותיו המחמירות בענייני גיור, נישואין וכשרות אלא בגלל שמי שדרשו זאת היו אנשים לא ראויים שלא שידרו אמת פנימית גדולה.

במילא המבחן היחידי לפיו יש לקבוע את המועמד הבא של הציונות הדתית לרבנות הראשית לישראל הוא מבחן יכולתו של האיש לעמוד בלחצים ולנתב את הספינה בעוז רוח מבלי לפחד מסערות ציבוריות ומהתקפות של הרפורמים או ארגוני נשים שמבקשים לקעקע את יסודות ההלכה המקובלת לנו מהר סיני. נחמדותו של האיש או מקובלותו על בני עירו כפי שכך הדבר ביחס לרב דוד סתיו שליט"א, היא דווקא מעצור גדול וסימן שמדובר באדם שעיקר יכולתו היא בהשכנת שלום ובמציאת חן ולא בהנהגה תקיפה הנדרשת לתפקיד. במילים אחרות נכון לרגעים אלו המועמד הבולט היחידי שראוי לכל המחנה להתאחד מאחוריו הוא הרב שמואל אליהו מצפת. הרב אליהו גילה עוז רוח ועוצמה רבה במאבקים על השכרת בתים לערבים או בעמידתו נגד גישות הלכתיות בעלות גוון רפורמי. במילא מובטח שגם בתפקיד הרם הוא לא יירתע מכל הרוחות התקשורתיות והפוליטיות שבסתר ליבן רוצות לעקור את המוסד הזה משורשו.

 
 


הוסף תגובה
הדפס
המלץ לחבר
שמור
+
-
גודל אות
תגיות-
הוסף תגובה-
שם מלא:
כותרת:
תוכן:
סגור


 
תגובות
 
 
 
תכנים
מגזין
כתבות
ערוצים
מאמרים
דעות
שירותים
המרת תאריך עברי ללועזי
מילון עברי/ אנגלי
ייעוץ ובניית אתרים
תיבת דואר שורש
הנצחות וברכות
כיף
סאטירה
משחקי פלאש
כרטיסי ברכה ממוחשבים
עוד בשורש
אמירת קדיש לע"נ
למורים, בעין חינוכית
סדנאות למורים בנושאי אמונה
שותפים לדרך
אמירת משניות לעילוי נשמת
אמירת תהילים לעילוי נשמת
הובלות דירה
מרכז האשראי לעסקים
פסוקים ומשניות לפי השם
חנות ספרי יהדות
קשר
צור קשר
אי מייל ישיר