הוסף למועדפים|
 
תכנים|שו"ת ברשת|מוצרים 
 
 
התחברות-שלום אורח
 
 
  
 
הרב ד
 
עוד מהרב רצון ערוסי
שמירת שבת במירון תוביל לשמירת שבת כללית
ההתמודדות עם החילוניות והנגשת האמונה בימינו
למה הרבנים לא מכירים במסגרות ממוניות אחרות חוץ מכתובה?
האם על פי התורה יש לשחרר את רומן זדורוב?
האם החברה המודרנית מוסרית יותר?
הרב רצון ערוסי: מדינה יהודית מתחילה מתרבות דיון ראויה
הרב רצון ערוסי- קדושת החיים לעומת כבוד האדם
גל הטרור הוא כעס אלוקי
הרב רצון ערוסי- לגירות שלא כהלכה יש פוטנציאל הרס
הרב רצון ערוסי- אוי לנו אם נתחיל לחקות אותם
 
עוד בנושא מוסר
חיות מלמדות
נפש האדם אחת
שמוס אמנותי
בוזז קדוש
סטטיק, בן אל תבורי ומורה נבוכים. במח אחד
לחשוב מחוץ לקופסא
עד כמה צריך ל"השתדל"
התפקדות לבית היהודי, ריצה נוספת לראשות הבית היהודי – יש טעם?
על יופי ואופי- התכתבות ווטס אפ
לא אוהב ללמוד תורה- התכתבות
 
 
הרב ד"ר רצון ערוסי- ערום זו תרבות ישראלית?

הרב רצון ערוסי  יא סיוון, תשעז  6/5/2017

הרב ד"ר רצון ערוסי בתמיכה בלתי מסוייגת ב"שרה הגיבורה" כלשונו שביטלה תקצוב מופע מחול בערום. הרב מסביר מדוע עירום זו פגיעה הן במערכת הערכים הציבורית והן בכבוד האשה
.......................

הרב רצון ערוסי בתגובה לבערה התורנית בנושא העירום בפסטיבל ישראל...

שאל השואל כיצד צריכה להיות התגובה לנוכח העובדה שבמדינת ישראל, מדינת העם היהודי, דורשים במפגיע להציג הצגת עירום מלא תוך כדי... או דרישה לזכות בתקצוב מלא ותוך כדי ביזוי. שרה גיבורה, מירי רגב אשר אומרת בשם העם היהודי, בשם אבות אבותיו, לא בשבלינו הצגת ערום, ולא אתן תקציב עבור הצגת ערום. ובמקום לחזקה ולאמצה רצו לקראתה בשריקות בוז ולא עוד אלא אנשי התקשורת... על כל מיני מרואיינים ואומרים הרי זה אמנות, חופש אמנות ומדוע יש לפגוע בחופש האמנות?

ויש מהמרואיינים הדתיים שהם ברוך השם באמת בעלי לשון לימודים ויראי שמים ברוב המקרים משום מה במקרה הזה הם מתקפלים והם אומרים זה זכותה כשרה לקבוע למי לתת או למי לא לתת על פי כלל הערכים שהיא מאמינה בו. בעוד שהיו צריכים לומר, חד וחלק, היהדות היא נגד עירום ואת ערום ועריה. זה ביטוי שלילי ביותר. הערום גורם להרבה מפגעים ראשית לכל זה פוגע בכבוד האישה עצמה שבמקום שיתייחסו אל האישה מכוח אישיותה, הרי מציגים את האישה כמוקד של משיכה מכוח נשיותה ולא מכוח אישיותה.

אוי לאותה בושה, אוי לאותה כלימה במיוחד לדור שמתיימר שהוא נותן כבוד לנשים, שהוא דואג לכבוד האדם. האם זהו כבודה של האישה? אשר יש להפגין את צורתה הנשית כדי למשוך בני אדם? אבל מורי ורבותי, עלינו לדעת שכבר היו דברים מעולם אם השואל שואל כיצד יש להגיב, למרות שבד"כ אנחנו נמנים מבין המתונים ואנחנו מאמינים בקרוב לבבות, ונמשיך לפעול בקרוב לבבות, בדרכי נועם או באהבה. אבל לנוכח המתקפה התקשורתית נגד שרת התרבות, אזי צריך לומר שהתגובה ההולמת היא דברי ישעיהו הנביא בפרק חמישי לאחר שהוא מתאר מה היתה הציפיה האלוהית מעם ישראל. השירה נא ידידי שירת דודים כרמו, הקדוש ברוך הוא טיפח אותנו, את עם ישראל כאם יהודי, ערכי, כנבחר ויחזקהו ויקטלהו ויתאהו סורק ויבן מגדל בתוכו וגם... נתן לנו תורה, קידש לנו את אותם ערכים נפלאים, לא תגנוב, לא תנאף, לא תחמוד, לא תרצח, שמור את יום השבת לקדשו. דברים נפלאים. כבד את אביך ואת אמך. לא תיקום, לא תיטור, לא תשנא את אחיך בלבבך.

והנה, חס ושלום כבר בזמן ישעיהו הוא רואה חבורה של בעלי כוח אשר הופכים את העם היהודי לעם מושחת והוא זועק כנגד הללו, הוי מגיעי בית ובית, כזה וכזה יקריבו. עד אפס מקום. משתלטים על הנכסים של העניים, משיגי גבול, מרכזים כוחות ממוניים לטייקונים וכיוצ"ב. ולא עוד, הוא זועק כנגד הללו אשר מבלים בדיסקוטקים, בנשפים, בשכרות, בהוללות. הוי נשקין איזה בוקר שיכר יזרוקו. מאחרי הנשף יין ידליקם והיה כנור ונבל... ויין ישתיהם ועל השם לא יביטו. ועוד...

הנה הוא מדבר באופן ישיר, באופן ישיר לאותם אנשים אשר ממש שוברים את סולם הערכים היהודי, היהדותי. אוי האומרים לרע טוב, ולטוב רע. שמים חושך לאור, ואור לחושך. שמים מר למתוק, ומתוק למר. הוי חכמים בעיניהם ונגד פניהם לבונים. הנה תגובה נבואית יהודית אמיתית, שבני אדם אלו חושבים את עצמם לחכמים. חושבים שהם מחדשים ונאורים, הם לא ידעו שכך התנהגו דור המבול שבלבלו בין המינים. שפגעו בצניעות. שפגעו בכל הערכים וניסו לחדש אנושות אשר הכל מותר לה. הכל מותר לה, לאן... לבלבול הערכים, להשתחתת העולם.

אנחנו העם היהודי, היהדותי באנו למדינת ישראל, מדינת היהודים כדי לחדש את הערכים היהודיים שברוך השם הרבה מהם נקלטו אצל אומות העולם. זה לא נכון לחשוב שזה רק תגובה יהודית. אני בטוח שהחברה הישראלית ברובה המכריע, תהיה שקטה אילו היו נשענים, היו דוחים את המופע הזה. האם היו מסכימים שילכו ברחובות נשקים לוגיסטיים, עירומיים וילכו. עוד יגיע הזמן שמכוח בג"צ יאמרו שזה מותר להם לעשות את הדברים האלה. אני בטוח שזה התגובה שהחברה הישראלית שאיננה באה לידי ביטוי, זו התגובה שרבים מהחברה האנושית שלא באה לידי ביטוי.

והמיעוט הקולני אשר השתלט על התקשורת הוא אשר מציג את הטוב לרע, ואת הרע לטוב, ואת האור לחושך, ואת החושך לאור. ממש מציבים סולם ערכים חדש. כדאי ומן הראוי שממשלת ישראל אכן באמת תגדיר סולם ערכים יהודי יהדותי מגיל אפס שאם לא כן, השירה הנוקבת הזאת, אשירה נא לידידי שירת דודי לכרמו, איפה? איפה הנבחרות היהודית? הנבחרות היהודית היא לא בדם הזורם בעורקביו כי אין לו דם אחר, אלא הנבחרות היהודית וסולם הערכים היהודי, היהדותי שרבים מהאנושות אימצו אותו.

אם כן חובה ומשימה לממשלת ישראל בכל דור ודרור לחדש ימינו כקדם ולשוב להיות ממלכת כהנים ואור קדוש, או לעצמנו ואור לגויים.
 

הרב ערוסי במחנות ההשמדה- זיכרון השואה מצווה וחובה

על אירוע השקת ההלכה של ארגון רבני בית הלל

הרב רצון ערוסי: מדינה יהודית מתחילה מתרבות דיון ראויה

הרב רצון ערוסי- קדושת החיים לעומת כבוד האדם

מקהלת הקריוקי- על תרבות השירה בישראל

גל הטרור הוא כעס אלוקי
 


הוסף תגובה
הדפס
המלץ לחבר
שמור
+
-
גודל אות
תגיות-
הוסף תגובה-
שם מלא:
כותרת:
תוכן:
סגור


 
תגובות
 
 
 
תכנים
מגזין
כתבות
ערוצים
מאמרים
דעות
שירותים
המרת תאריך עברי ללועזי
מילון עברי/ אנגלי
ייעוץ ובניית אתרים
תיבת דואר שורש
הנצחות וברכות
כיף
סאטירה
משחקי פלאש
כרטיסי ברכה ממוחשבים
עוד בשורש
אמירת קדיש לע"נ
למורים, בעין חינוכית
סדנאות למורים בנושאי אמונה
שותפים לדרך
השתלת שיניים בהרדמה מלאה
אמירת משניות לעילוי נשמת
קורס פסיכומטרי
הובלה בישראל
מרכז האשראי לעסקים
פסוקים ומשניות לפי השם
חנות ספרי יהדות
קשר
צור קשר
אי מייל ישיר