הוסף למועדפים|
 
תכנים|שו"ת ברשת|מוצרים 
 
 
התחברות-שלום אורח
 
 
  
 
 
עוד ממערכת שורש
דלתי תשובה- נדב בכר ואורן צור חוזרים לניגונים
ברכת הכהנים- שיר לליווי חתנים אל החופה
ההצגה מאיר עיניים חוזרת!
חיליק פרנק- סוכות בירושלים
מאיר גפני – "מידת הרחמים"
להקת קטורת- אחות קטנה
קול ביער- ארז לב ארי שר מניגוני הבעש"ט
טעימה מאביהן של ישראל חמש
סודו של הזית הצגה באווירה תנכי"ת
הלכה בשפת החוק? כבר לא חלום רחוק...
 
עוד בנושא יהדות
סוכות בלוד כאירוע מכונן
טעימה מאביהן של ישראל חמש
הלכה בשפת החוק? כבר לא חלום רחוק...
סוגיות בתרומת איברים: כרטיס בלבבי מול אדי
הרב אבינר: היוזמה להתרת נשיאת שתי נשים היא טעות קשה
אור חדש – כאן ועכשיו
הרב אבינר- הרבנים שהתירו חברה מעורבת הם שוליים
ארגון קשר- לעשות יותר עבור שידוכים
התחיל בתור מעיין קטן והיום זה נהר ששוטף את העולם
מערכות אזעקה ושמירת שבת
 
 
יעדים מומלצים לטיולים מאורגנים לציבור הדתי

מערכת שורש  יב חשוון, תשעב  11/9/2011

בשנים האחרונות חל שנוי דרמטי בקרב הציבור הדתי באשר ליעדי טיולים בחו"ל. ציבור זה כבר אינו מסתפק בנסיעות לאתרים בעלי זיקה ליהדות, אלא מבקש לתור עולם ולבקר גם במקומות אחרים.
.......................

יעדים מומלצים לטיולים מאורגנים לציבור הדתי

יעדים מומלצים לטיולים מאורגנים
כבר אין צורך "לסחוב" אוכל כשר מהבית כשיוצאים מהארץ, ואפשר לנסוע למגוון אתרים בחו"ל, לא רק לאומן. בשנים האחרונות חל שנוי דרמטי בקרב הציבור הדתי באשר ליעדי טיולים בחו"ל. ציבור זה כבר אינו מסתפק בנסיעות לאתרים בעלי זיקה ליהדות, אלא מבקש לתור עולם ולבקר גם במקומות אחרים.

חברות הטיולים הבינו את הטרנד החדש, ועל מנת לתת מענה לצרכי האוכלוסייה הדתית הקימו מחלקות ייעודיות. במקביל קמו גם חברות טיולים שמיועדות אך ורק לציבור הדתי. חברות אלה דואגות למלא את הצרכים הדתיים של הלקוחות, ובעיקר נותנות מענה ראוי למזון הכשר.

היום ניתן למצוא

במקומות רבים בעולם מסעדות שמיועדות לציבור היהודי הדתי: אוכל כשר מוגש במסעדות איטלקיות, צרפתיות ואפילו במסעדות סיניות, שמצויות ברחבי ארצות הברית וביבשת אירופה. בוונציה יש מסעדה איטלקית כשרה וברובע היהודי העתיק בפראג יש מסעדה כשרה. בספרד ובמרוקו מהוות המסעדות הכשרות מקום מפגש של הקהילה היהודית המקומית. האוכל אינו מהווה יותר נקודת חולשה אלא מקום מפגש לתייר היהודי הישראלי עם הקהילה היהודית המקומית.

לא רק חובשי כיפות סרוגות מטיילים בעולם במסגרת קבוצות מאורגנות, גם המגזר החרדי הבין שהחברות יעשו כל מאמץ על מנת לספק את צרכיו. ואכן, עקב הביקוש ההולך וגדל החלו מלונות רבים להעסיק משגיחי כשרות באזורים הפופולאריים יותר, כגון בעיירת הנופש דאבוס בשוייץ, בהרי הקרפטים ברומניה ובאזור צפון איטליה. הציבור החרדי מקבל לא רק מזון כשר אלא גם שיעורי תורה ואירועי תרבות באווירה יהודית שמועברים על ידי רבנים ואנשי מקצוע שהתמחו בנושא.

טיולים מאורגנים לאירופה
כיוון שחברות הטיולים מציעות מבצעי טיולים מאורגנים לציבור הדתי במסלול שתפור לצרכי המטייל, יכולים הדתיים לטייל היום בצפון איטליה, בחבל טוסקנה, בברצלונה, בדרום ספרד בפריס, בהולנד ועוד – ללא חשש מחילול שבת או מאכילת מזון לא כשר. כמו כן, ניתן למצוא קבוצות דתיות שמשתתפות בטיולי ג'יפים ברומניה ובגיאורגיה. המטייל הדתי יגלה שהיום כמעט ולא קיימת מגבלה להצטרף לטיול מאורגן שמיועד למגזר הדתי ולבקר במקומות שבעבר הלא רחוק היו רק בגדר משאת נפש וחלום שלא מתגשם.

באירופה מפגישים הטיולים המאורגנים את הקבוצה עם ההיסטוריה של יהדות אירופה. למשל, ביקור באחד המקומות היותר ידועים בצפון איטליה – בעיירה השקטה טרנטו (Trento) שהתפרסמה בעלילת הדם המצמררת שהתחוללה בה במאה ה-15 כנגד הקהילה היהודית המקומית.

סיפור המעשה מופיע בפרוטוקול שנכתב בשפה הלטינית, אושר על ידי נוטריון ונשתמר עד עצם היום הזה. עלילת הדם התייחסה להיעלמותו של ילד בן שנתיים וחצי בשם סימון שגווייתו התגלתה בסמוך לביתו של יהודי בשם שמואל. יהודי העיר הואשמו ברצח, עונו והוצאו להורג. הילד הועלה לדרגת קדוש וקברו הפך למוקד עליה לרגל במשך מאות בשנים. אמנם הועלו סימני שאלה לגבי הרצח אך ללא הועיל. בעקבות העלילה התפשטה ברחבי איטליה שנאת יהודים, ועד לשנת 1965, שבה הכריז האפיפיור פאולוס השישי על הסרת התואר קדוש מהילד, נחשבה עלילת דם זו לאחד ממעשי הזוועה החמורים שהודבקו לקהילה יהודית.

לקריאה נוספת בנושא טיולים מאורגנים

 
 


הוסף תגובה
הדפס
המלץ לחבר
שמור
+
-
גודל אות
תגיות-
הוסף תגובה-
שם מלא:
כותרת:
תוכן:
סגור


 
תגובות
 
 
 
תכנים
מגזין
כתבות
ערוצים
מאמרים
דעות
שירותים
המרת תאריך עברי ללועזי
מילון עברי/ אנגלי
ייעוץ ובניית אתרים
תיבת דואר שורש
הנצחות וברכות
כיף
סאטירה
משחקי פלאש
כרטיסי ברכה ממוחשבים
עוד בשורש
אמירת קדיש לע"נ
למורים, בעין חינוכית
סדנאות למורים בנושאי אמונה
שותפים לדרך
אמירת משניות לעילוי נשמת
אמירת תהילים לעילוי נשמת
הובלות דירה
מרכז האשראי לעסקים
פסוקים ומשניות לפי השם
חנות ספרי יהדות
קשר
צור קשר
אי מייל ישיר