מתוך אתר "שורש, גולשים לתוכן": www.shoresh.org.il
נסיעה לחוqeל
שאלה:
שלום הרב,
אני בת 16, ג'ודואיסטית מתקדמת. כמידי שנה המאמנת שלי מוציאה משלחת מהמועדון שלנו לארה"ב למחנה אימונים שבסופו יש אליפות למשתתפים. לדברי המאמנת שלי כדי להתקדם ולהשתפר באמת עדיף להיות שותף במחנה בחו"ל. אני מתאמנת בג'ודו מזה 3 שנים וכל שנה היא רצתה שאלך. בפעמים האחרות לא הייתי שלמה עם העובדה שהמחנה מתקיים בחו"ל ולכן לא הלכתי, והשנה רציתי לברר את העניין יותר לעומק.
א. האם המחנה מצדיק יציאה מהארץ?
ב. רציתי לדעת באופן כללי, עד איזה גבול צריך לפתח את הכשרונות שיש לך= שהקב"ה נתן לך?

תודה רבה!


תשובה:
א. אני חושב שזה נאה מאוד שבחורה בגילך מתלבטת לגבי השאלה הזו, זה מעיד על בריאות נפשית ועל יחס נכון לעניין של יציאה מהארץ.
ב. מעיון במאמרים בנושא (יש מאמר של הרב דיכובסקי בתחומין ועוד...) נראה שאם אדם יוצא מהארץ לצורך כלשהוא ויש לו כרטיס הלוך ושוב מוכן אצלו, הרי שמותר לו לצאת. אמנם יש רבים שמחמירים לא לצאת כלל, אולם אם את חושבת שזה יתרום לך לג'ודו ואת רואה ערך בג'ודו בהחלט יש לך על מי לסמוך. רק תקפידי שיהיה לך כרטיס הלוך ושוב ביציאה.
ג. זאת שאלה עמוקה וארוכה, באופן כללי אני מאמין שאדם צריך לפתח את הכשרונות שלו,להשקיע ולטפח אותם. מצד שני, רצוי לבחון מידי פעם אם הם אכן קשורים ומובילים למשהו מעשי, משהו מעשי יכול להיות גם תחושה טובה, פיתוח גופני וכדומה... אולם את צריכה לבחון האם הג'ודו עתיד לתת לך משהו בחיים, אם כן, המשיכי לפתח את זה...

התשובה נתקבלה מהרב יניב חניאמאגר גדול של שאלות ותשובות באתר שורש, בקרו אותנו