מתוך אתר "שורש, גולשים לתוכן": www.shoresh.org.il
למה לרב מותר לערוך חופה מעורבת
שאלה:
בס"ד רציתי לשאול שאלה לגבי רבנים שמקדשים באירועים אף על פי שאירוע ללא הפרדה.( חילונים) מותר או אסור? שמעתי התבטאויות של רבנים אחרים שאומרים שההולך אחרי אישה בנהר אין לו חלק בעולם הבא. אז איך מותר לרב ללכת ולקדש אירוע מעורב ולתת התר לערב הזה שהתוצאות שלו זה זה חילול השם גמור! מצווה לא באה ע"י עברה. ואם יש היתר אז מותר גם לזמר לשיר לחתן ולכלה בזמן שכולם יושבים ואין הרקדה אף על פי שהאירוע לא צנוע. מה דעתך ? אשמח לתשובה.

תשובה:
זו שאלה מורכבת מעט. מצד אחד יש צדק מסויים בדבריך, כי יש בעיה גדולה של צניעות ואנחנו עושים מאמץ גדול להימנע מבעיות צניעות. מצד שני אנחנו בהחלט חיים ונוערבים בתוך עמנו וכיום יש בעיות צניעות גדולות בכל מקום.
הברירה היא אכזרית, האם עלינו להתנתק לגמרי מעם ישראל ולוותר על האחדות והשיתוף עם כולם בגלל בעיות צניעות? זו שאלה לא קלה. אולם לכאורה ההכרעה היא ברורה- אנחנו בעד שיתוף מלא עם עם ישראל, גם אם יש לזה מחיר... אנחנו מבינים שלאחדות יש מחיר מסויים וחלק מהעם, רבנים מסויימים שזה מתאים להם, מוכנים לשלם את המחיר הזה. כאשר כמובן עושים הכל כדי להימנע מבעיות ולחסוך ככל האפשר בהסתכלות לא ראויה.

לגבי זמר לכאורה התשובה היא שאסור לו לשיר...

התשובה נתקבלה מהרב יניב חניאמאגר גדול של שאלות ותשובות באתר שורש, בקרו אותנו