מתוך אתר "שורש, גולשים לתוכן": www.shoresh.org.il
בגידה
שאלה:
שלום לרב אני בן 32 ואני לא מסוגל להיתגבר על יצרי אני פשוט מוצא את עצמי פעם אחר פעם בוגד באישתי ושוכב עם אשה אחרת.  מעבר לזה שזה איסור תורה אני חושב שאני ממש מגעיל כי אני יודע שאין מצב שאישתי היתה עושה את זה ואני פשוט חושב שאני סתם סמרטוט ושאני זבל וכמה שניסיתי להתגבר ולהשתדל זה לא עזר. הכי הרבה שהצלחתי להתגבר היה חודשיים אבל אז שוב נכנעתי ליצרי. אפילו החלפתי מקום עבודה בגלל זה. (היא עבדה איתי ומשם הכרנו) אני עדיין מוצא את עצמי נוסע אליה. לה זה בכלל לא מפריע אבל לי זה מאד מציק. זה לא שהיא גוררת אותי אני פשוט לא מתגבר והולך אליה. מה לעשות ואיך נמנעים ומכפרים על זה והאם אני צרי להגיד לאשתי? 

תשובה:
אני חושב שצריך לעשות כמה דברים בעניין-
א) להשתדל להבין את חומרת העניין, להפנים את הנזק שנגרם לך, למשפחה שלך, לאשתךולחיי הזוגיות שלך. אם האישה ההיא נשואה, אז זה חמור פי כמה וכמה, קיום יחסים עם אישה נשואה הוא אחד החטאים החמורים ביותר בתורה. אני סבור שבלי להפנים את רמת החטא הרי שעדיין יהיה לך יצר לכך.
ב) הדבר השני הוא ליצור מחסומים מעשיים בקשר לעניין, משהו טכני שיגרום לך להימנע מכך, עזיבת העבודה היתה רעיון טוב, אולם אם זה לא עבד צריך למצוא עוד רעיונות (מחיקה של הטלפון שלה, לדוגמא, ניסיון ליצור מצב שמישהו ידע כשאתה הולך אליה וכו'....). הבעיה היא שלכולנו יש הבדל בין הרגעים שבהם אנחנו צלולים וחושבים ויכולים בכלל להפעיל את השכללבין המצב שבו היצר משתלט עלינו, מה שצריך לעשות זה שבזמן שאנו שפויים ניצור מצב של "שלילת הבחירה החופשית" כאשר אנחנו מאבדים את הראש. אם בסופו של דבר אתה חושב שאם תספר לאישתך זה יהיה המחסום המעשי לעניין (כי אשתך לא תיתן לך להיפגש איתה יותר ותעקוב אחריך), זאת כנראה הדרך לעשות את זה.
ג) לגבי הכפרה, את זה תצטרך להתחיל אחרי שתוכל להימנע מכך. כמו שאמרתי, מדובר על משהו שהיהדות מחשיבה כחטא חמור מאוד ולכן תצטרך להיות על זה חזרה בתשובה גדולה.

התשובה נתקבלה מהרב יניב חניאמאגר גדול של שאלות ותשובות באתר שורש, בקרו אותנו