מתוך אתר "שורש, גולשים לתוכן": www.shoresh.org.il
פרספקטיבה עקומה

 

טיש תישקורת:

* "גם לימניים יש עיתונות מגוייסת" – איתי שטרן כתב msn ישראל, חושף השבוע סקופ מדהים – ערוץ 7 מוטה ימינה בדעותיו. כן, כן, רבותיי. בכתבה, שאין מילה אחרת לתארה מאשר סנסציונית, חושף איתי שבאתר האינטרנט של ערוץ 7 מופיעות כתבות על יישובים לפני פינוי שאינן אובייקטיביות, אלא רק רוצות להראות כמה היישובים האלו יפים וירוקים. לסדום היינו כעמורה דמינו ? מה לנו כי נלין על walla שמסית לרצוח חוסמי כבישים אם זה מה שיוצא מבית מדרשנו. לקרוא ולעשות חשבון נפש.
* "איפה הבושה?" – אמנון דנקנר איש אמיץ! ראה שחיתות בשלטון וישר יצא לקמפיין ציבורי נוקב. ראש הממשלה הולך נגד משאל עם, מפטר שרים כדי להשיג רוב בכנסת – על זה דנקנר לא מוכן לשבת בשקט. אופס,בעצם הוא תומך בהתנתקות, אז את זה נעביר. אבל על זה שראש ממשלת ישראל הולך למהלך ההתנתקות כדי לחפות על התסבוכת הפלילית שלו ושל בניו, על זה כבר אי אפשר לעבור בשקט – מצד שני זה יכול לטרפד את ההתנתקות – נוותר על זה. על דבר אחד אי אפשר בשום פנים ואופן לוותר, לא יעזור שום דבר, הטוהר, האמת והמוסר לא ייתנו לו להרפות מהנושא – ג'ודי שלום ניר מוזס ומדונה. אוי אוי אוי חכו לסטיקרים.


מיומנו של ישראלי יפה
אני, בשביל השלום הייתי מוותר על הבית שלי בצפון תל אביב בכיף. אם היו אומרים לי שהבית שלי מעכב את השלום מיד הייתי עובר אפי' לנגב. בסבבה... מה ??? רוצים להעביר אותם לניצנים? ומה עם חופנית החמציצים שפורחת באיזור הזה ? הלו הלו יש גבול!

די לכפל התפקידים
בעקבות הצלחת חוק "עמיר פרץ" שמונע מאדם לכהן בו-זמנית כח"כ וכיו"ר ההסתדרות, נשקלת הצעת חוק חדשה : לא יוכל אדם לכהן בכפל תפקידים - ראש ממשלה ועבריין צמרת בו זמנית.מחאה באירגוני הנשים
"פעילי שלום עכשיו מחלקים בכבישים סרטים כחולים".
 
 פינת הפתגם המופרך

  • לכל כלל יש יוצא מן הכלל.
  • האם מי שאמר את המשפט "הפוסל במומו פוסל" בעצם פסל את האחרים במום של פסילת אחרים במומם רק בגלל שהיה זה מומו לפסול אחרים במומו.
פינת הפתגם הדבילי
  • "אל תשים את כל הביצים בסל אחד" (למה זה דבילי? בפעם הבאה שאתם חוזרים מהסופר במקום לקחת שקית אחת עם ביצים פזרו בכל שקית ביצה אחת ואז תראו את האור)

פינת הפתגם הרגיש והעדין

  • "להוריד את המים יחד עם התינוק" – הוי, כמה רגש. ממש שירה. מעשי ידיי טובעים ואתם אומרים שירה ?
מחשבות חסרות שימוש
  • מה שמדכא במדינה הזו זה שחצי מהאנשים פה לא יודעים להסתכל על חצי הכוס המלאה.
  • האם כאשר מרים הניחה את משה בתיבה כדי להצילו מהצורר המצרי היא חשבה שיהיה מישהו שזה יזכיר לו נקניקיה עטופה בבצק ?
  • אם היה ג'וק בשם "ג'ירפת אהרון הכהן", האם זה היה מתקבל בטבעיות כמו חיפושית בשם "פרת משה רבינו"?
  • יש לך מזל שאני לא נוטר. כמוך.


מאמרים נוספים במגוון נושאים באתר שורש, בקרו אותנו- www.shoresh.org.il