close
חזור
תכנים
שו"ת ברשת
מוצרים
תיבות דואר
הרשמה/ התחברות

טיול גדול, משפחה גדולה, הוצאה קטנה

מערכת שורשכב אב, תשעז14/08/2017

נכון, המושגים "הוצאה קטנה" ו-"טיול של משפחה בעלת יותר מ-6 נפשות" לא עולים בקנה אחד. אך מסתבר שיש יותר מדרך אחת לחסוך. למעשה, בכל תחומי ארגון הטיול תוכלו למצוא דרכים להוריד מעלותו הכוללת. ריכזנו עבורכם את כל הטיפים

תגיות:
צילום: shutterstock
אחת הדרכים הטובות ביותר ליצור גיבוש משפחתי, זיכרונות, חוויות והיכרות עמוקה עם כל אחד מבני המשפחה היא במהלך טיול ארוך. נכון שתמיד טוב לטייל וכדאי בכל הזדמנות לבצע גיחה לאיזו עיר חדשה, שביל או מעיין, אך ישנו קסם מיוחד בטיול המשתרע על פני שבוע או יותר.
בין אם בארצנו או בחו"ל, ארגון הטיול נשאר דומה בכל מקום והוצאותיו יהיו בדרך כלל על לינה, תחבורה, אטרקציות וכמובן, מזון. באופן טבעי, ככל שהמשפחה גדולה יותר עלויות המחייה גבוהות יותר והלוגיסטיקה סביב הטיול סבוכה יותר. מיד נגלה כי ישנה הרבה יותר מדרך אחת לעשות כל דבר אך תמיד ישנה אפשרות לחסוך. חיסכון זה יתבטא במחיר הכולל של הטיול, או בסכום כסף שיחסך מחלק אחד של הטיול, אשר יוכל להיות מושקע בחלק אחר שחשוב למשפחתכם.
ראשית, נקדים ונאמר שהתרומה הגדולה ביותר לחיסכון טמונה בהכנה ובמחקר. כמעט בכל מקום ובכל אטרקציה ישנה אפשרות כלשהי לחיסכון. לפעמים הדבר קל לגילוי בעזרת מבצעים המפורסמים באתר של בית העסק, אך לפעמים צריך לחקור מעט, להכיר, לגלוש באינטרנט, להרים טלפון, לשאול, להתעניין או ההמלצה הכי חמה שלנו – למצוא מישהו אחר שכבר ביקר. בעשותכם כן, יעלו ויבואו הנחות שונות ומשונות, פתאום תגלו למשל שילד שלישי נכנס בחינם, או שבבית מלון שכן ישנה הטבה לסוויטות משפחתיות גדולות או הטבות למזמינים זמן רב מראש. אלו סוגי מידע שלעיתים לא מתגלים בחיפוש הראשוני, אלא רק לאחר שמכירים טוב יותר את המקום אליו מתכוונים להגיע.
המדריך המונח כאן הוא רק רשימה חלקית של עיקרי הדרכים לחיסכון בטיול משפחתי. תמיד תוכלו למצוא אפשרויות נוספות ספציפיות ליעד הטיול שלכם, אם תפגינו יצירתיות

עונת הטיולים
תכירו בזה, אתם כבר לא יכולים להיות זוג ספונטני מתי שבא לכם. כשכל הוצאה מכפילה את עצמה במספר הילדים, חשוב לבחור את הזמן הנכון לטיול. לעיתים כמה שבועות או ימים יכולים לעשות את ההבדל אפילו בעשרות אחוזים. לכן, בררו בקפידה באיזה תקופה שווה להגיע לכל מקום, מתי הוא עמוס ויקר ומתי מתרחשת ירידת מחירים משמעותית.

תחבורה ודרכים
רכב שכור, או נהג צמוד: שאלה של נוחות, תקציב וגם מעט אומץ. במדינה זרה, קל יותר לעיתים להסתמך על מקומי שישנע את המשפחה ממקום למקום. מצד שני, אלו בדיוק הפעולות שאתם יכולים לעשות בעצמכם ואפילו לגלות תוך כדי שניתן להתגבש כמשפחה תוך כדי. כיום השכרת רכב בחו"ל הינה הליך קל ופשוט, תוכלו למצוא את הרכב המתאים לכם, אותו תוכלו לצייד בכל אביזרי הנוחות המתאימים למשפחה.

הצטיידות נכונה: הכוונה כאן היא לא לאריזת המזוודות, אלא למה שתחזיקו ברכב בזמן הטיול. אם ביכולתכם לצייד את הרכב בצידנית, מה טוב. בכל מקרה, הכינו מבעוד מועד כמה שיותר חטיפים בריאים, פירות ואגוזים. כך, גם תהיו רגועים שהנשנושים של הילדים הם באיכות טובה וגם, לא פחות חשוב, הם לא יהיו רעבים וידחפו לטובת קניות מיותרות של מזון יקר ולא בריא בעצירות הדרכים. אותו עיקרון תקף גם לגבי שתייה קלה וממותקת.

מלונות או לא להיות
בתי מלון והארחה: לא משנה היכן הטיול מתבצע, מלון הוא מסוג המקומות המעדיף ומתגמל על הזמנה מראש. כמה שיותר זמן יותר טוב. לכן, צרו קשר עם המלון המיועד ובררו מהן האפשרויות שלכם כמשפחה גדולה. לעיתים, אפילו הבאת מזרן מתנפח מהבית יכול לחסוך לכם כמה שקלים.
השכרת דירות לטווח קצר: אם בטיול בסדר גודל של שבוע או יותר עסקינן, בדקו אפשרות של סאבלט (שכירות משנה) או Airbnb  (השכרת דירה לתקופות קצרות). נכון שלא תקבלו את איכות השירות של מלון, אך תתפלאו לגלות כמה מהר אתם מתרגלים לביתכם החדש וחוסכים כסף רב על הדרך. מה גם שבית טומן בחובו אפשרויות חיסכון רבות כגון בישול מזון וכביסה, נגיע לאלה בהמשך. ובכל מקרה, טיולים משפחתיים לרוב מרוכבים מימים עמוסי אטרקציות, כך שמקום הלינה כשמו כן הוא – רק מקום ללון בו בסוף יום גדוש פעילויות מהנות.

מזון ואטרקציות
לא בכדי קובצו שני אלה יחדיו – מזון ואטרקציות הם שני סעיפים בהם קל מאד להסתבך ולהפריז בהוצאות, אם לא מתכננים מראש כל יום ויום.
ארגון ארוחות: כל חבר במשפחה גדולה מכיר את ההפקה שיש לבצע עבור כל ארוחה. ההכנות, הכמויות, הכלים והניקיונות הם חלק בלתי נפרד מכל ארוחה, גם אם המשפחה בטיול. מצד שני מסעדה, או כל סידור אחר, יכול לעלות כסף רב למשפחה גדולה. לכן ההמלצה היא להשתמש עד כמה שאפשר בשירותים אותם מציע מקום הלינה שלכם. ישנם מקומות רבים עם מטבח משותף או מאובזר, כך שתוכלו להכין למשפחה ארוחות נפלאות גם במרחק אלפי קילומטרים מהבית. בנוסף בדקו אם יש סופרים באזורכם, כך תוכלו להכין לפחות חלק מהארוחות בעצמכם וליהנות מחוויית הטעמים הייחודית שמציעים מקומות שונים בעולם. זכרו לבדוק את הכשרויות המתאימות.
אטרקציה יומית: כיף לא חייב להימדד בכסף. יש סיכוי טוב מאד שהחוויות הזכורות ביותר לילדיכם בכלל יהיו קשורות בנסיעה המשותפת, הבישול בטבע או בטיול בהרים. לכן, מננו עד כמה שניתן את האטרקציות בתשלום. זה ידרוש מחקר מקיף טרם ההגעה לכל מקום, וישתלם בארנק ביציאה.

אתם ומשפחתכם הם הכלי הטוב ביותר הקיים לחסכון. ההורים הם אלה המכירים את ילדיהם, יודעים מה הם אוהבים ומה הכי ירשים אותם בטיול. חשוב שלא להתפתות לאטרקציות יקרות רק כי זה מה שכולם עושים, אלא לחקור ולהבין כל מקום ומקום. העדיפו טבע ובתים שכורים על פני מלונות, בישול על פני מסעדות ואריזה קלה על פני מזוודות ענק. תיהנו מהביחד ונצרו כל רגע, כי הם מתבגרים במהירות.
הוסף תגובה
שם השולח
תוכן ההודעה