close
חזור
תכנים
שו"ת ברשת
מוצרים
תיבות דואר
הרשמה/ התחברות

הסטוריה? עשרות חרדים למשטרה

מערכת שורשכח אדר ב, תשעו07/04/2016

דרכיכם נבין יותר את החברה החרדית, השוטרים הללו הם חלוצי הדרך. נהיה יותר טובים בזכותכם.

תגיות:

לאחר כשבעה שבועות של לימודים סיימו היום 30 שוטרים חרדים את הכשרתם בתחום הסיור.

מול עשרות בני משפחותיהם הנרגשים שהגיעו מכלל הערים החרדיות  סיימו השוטרים את ההסמכה ויצאו לדרכם החדשה במשטרת ישראל.

השוטרים ישולבו במחוזות המשטרה השונים ויעמיקו את הקשר בין המשטרה לבין הציבור החרדי. מדובר בקבוצה נוספת של חרדים שמיישמים הלכה למעשה את תפיסת משטרת ישראל שעיקרה: משטרת ישראל הינה גוף אכיפת החוק, אולם יותר מכן, זהו גוף הנותן שרות לכלל המגזרים במדינת ישראל, לרבות למגזר החרדי. במשטרה מציינים כי בשל כך חשובה השתלבותם של השוטרים מבני המגזר החרדי.

מ'  – מחדרה בוגר ישיבת 'מהמובילות בציבור החרדי בירושלים הגיע למשטרה לפני כשלושה חודשים מ' אמר כי:  "מאחר והרגשתי כי בנוסף ללימודי הישיבה יש בי רצון לתרום לטובת הציבור בישראל ובדגש לציבור החרדי החלטתי להצטרף למשטרת ישראל".  מ' נשוי +1 מספר כי "במהלך הקורס ערכנו מטווחים ואימונים שונים, וכמו כן למדו את נושא סמכויות השוטר ועוד". מ' מציין כי "מדריכי המכללה הלאומית לשוטרים מעריכם מאוד את הרצון שלנו כבני המגזר החרדי להוסיף ולתרום בפן נוסף לעם ישראל". מ' העלה על נס את היחס המיוחד שלו זכו בוגרי הקורס בפן האישי והדתי.

ב' בוגר ישיבה מובילה בבני ברק נשוי +1 הגיע למשטרה לפני כשנה במטרה לתרום ולשלב בין היידע התורני לתרומה לציבור. ב' מציין כי "במשטרה ישנם את התנאים הטובים ביותר כאשר בוחרים לשרת בה, וכי ההתחשבות של סגל הפיקוד הן בפן החומרי והרוחני מהווה דוגמא לכלל הגופים בישראל".

מנחם אסולין בוגר ישיבת חב"ד צפת משרת כסייר בדרום הארץ ."החלטתי להתגייס למשטרה לאחר שהבנתי שזו התרומה הגדולה שאני יכול להעניק למשטרת ישראל מתוך תחושת שליחות של הסייפא והספרא הכרוכים יחד. הקורס העצים את היכולת והתחושה שלי כאדם חרדי על מנת לתרום לכלל האוכלוסייה ללא כל הבדלים" דברי אסולין.

ראש אמ"ש ניצב גילה גזיאל בירכה את מסיימי הקורס וציינה כי "כל טקס סיום מרגש, והטקס הזה מרגש במיוחד. מדובר בקורס הראשון פורץ הדרך, אני מברכת על כך שהחיינו. לנו זה חשוב כי משטרת ישראל פועלת מול מגוון האוכלוסיות ודרכיכם נבין יותר את החברה החרדית, השוטרים הללו הם חלוצי הדרך. נהיה יותר טובים בזכותכם. אנו רואים בכם שליחי ציבור גם במשטרה וגם בקהילה".

נציג השוטרים מסיימי הקורס אמר כי: בתורה נאמר "שפטים ושטרים תתן לך בכל שעריך אשר השם אלוקיך נתן לך לשבטיך ושפטו את העם משפט צדק" "המעמד הזה של סיום הקורס המקצועי ממחיש את הציווי התורני. להיות שוטר זו זכות שלא כל אחד זוכה בה, אנו שלוחי המצווה. החיים האמתיים הם ליצור את עצמך. באמונה ננצח". סיים את דבריו נציג השוטרים

רפ"ק אסף לאופר – ראש חוליית שילוב חרדים ברך את מסיימי הקורס ואמר: כי "במשטרת ישראל משרתים כיום מעל ל-150 שוטרים חרדים במסגרות השח"מ והשרות האזרחי. מדובר בקבוצה איכותית שפועלת בתחומי הסיור, המודיעין התנועה ומוקדי השליטה".

רפ"ק לאופר ציין כי הוא חש גאווה גדולה לראות את השוטרים לובשי מדי משטרת ישראל כאשר כיפה שחורה לראשם וציצית משתלשלת מבגדיהם.

ועוד...

לראשונה סיים היום מגויס מפרויקט 'מאמינים במשטרה' את קורס הקצינים. מדובר בפרויקט שבו בוגרי צבא דתיים מגיעים כקבוצה למשטרה ומשתלבים בכלל יחידות המשטרה. שוטרי "מאמינים במשטרה" עוברים הכשרה המבוססת על לימודי משטרה בשילוב לימודים תורניים בבית מדרש שהוקדם במיוחד לתכנית זו. בבית המדרש נלמדות סוגיות הנוגעות לביטחון והצלה תוך שימת דגש על שותפות האדם בבניית המדינה והארץ. הסוגיות נוגעות בכל תחומי ההלכה, המוסר, האמונה וההשקפה.

הוסף תגובה
שם השולח
תוכן ההודעה