הוסף למועדפים|
 
תכנים|שו"ת ברשת|מוצרים 
 
 
התחברות-שלום אורח
 
 
  
 
 
עוד ממערכת שורש
וילות עם בריכה לדתיים בצפון
יישומי מחשב למתחילים– הכלים שאי אפשר בלעדיהם
טיול גדול, משפחה גדולה, הוצאה קטנה
צח חכים מפציע בסינגל חופות- בזה היום
בעקבות פסק הדין- בקשת מידע על פגישות שופטים
נמואל- והיה השם למלך
עבודות אלומיניום
וילות למשפחות
שבט אחים באלבום חדש- בגן עדן מקדם
מפחדים מטיפולי שיניים? כמה טיפים להירגע לפני טיפולי שיניים
 
עוד בנושא כלכלה וכספים
כרטיס ביקור מודרני לעסק שלכם
מדוע חשוב לגשת לתביעה בדיני עבודה עם עורך דין מנוסה
מדוע קריירה בעולם הביטוח אטרקטיבית עבור דתיים ושומרי מסורת
תביעה אובדן כושר עבודה- כיצד מתמודדים עם מצב כזה
ינון בן מנחם- סדנאות התמודדות עם משברים- והשפעתן על הארגון
5 דברים שלא ידעתם על לימודי כלכלה
איך חוסכים כסף?
מספר טיפים להדברה נכונה ובטוחה
שינוי קריירה בגיל מאוחר - כל המידע הנחוץ
5 סיבות למה כדאי ללמוד בירושלים
 
 
קרן השתלמות: זה משתלם גם לעובד שכיר וגם למעסיק

מערכת שורש  כה אב, תשעז  8/17/2017

כמו סיבוס ורכב ליסינג, קרן השתלמות היא צ׳ופר מפנק לעובד אבל כזה שגם משתלם כלכלית למעסיק. אם זה נהנה ולזה לא חסר, מה יש פה בכלל להתלבט?
.......................

קרן השתלמות: זה משתלם גם לעובד שכיר וגם למעסיק
בעוד ש'השתלמות' נותרה מילה אפרורית שקשורה בעיקר למורים, גננות ועוד כמה פקידים מבוגרים במשרדי הממשלה – קרן השתלמות כבר מזמן התקבעה כסוג של הטבה נחשקת לעובדים בחברות מפנקות או כאלה שהמעסיק חפץ ביקרם ובשימורם. במקומות עבודה רבים העובדים זכאים לקבל קרן השתלמות כחלק מתנאי השכר שלהם, לעתים רק מדרגת שכר מסוימת. מעסיקים רבים גם מרחיקים לכת ומשיגים לעובדיהם הטבות שונות בקרנות ההשתלמות המנוהלות בחברה זו או אחרת. למרות שזו הטבה נפוצה למדי, עובדים ומעסיקים רבים עדיין לא יודעים באמת מהי קרן השתלמות ומהם היתרונות שלה, לעובד כמו גם למעסיק.

מהי קרן השתלמות?
קרן השתלמות נולדה מתוך הצורך לממן הכשרות מקצועיות תקופתיות לעובדים ובחלוף השנים הפכה לחיסכון פטור ממס לטווח זמן בינוני. מדובר בחיסכון שיכול לשמש לכל מטרה – אפילו כדי להגדיל עוד קצת את הפנסיה שלכם. בקרן השתלמות מפקידים מדי חודש עד 10% מהמשכורת של העובד, כאשר שליש מההפקדה על חשבון העובד ושני שלישים ממנה על חשבון המעסיק. את הכסף מפקידים בחיסכון מנוהל בקרן השתלמות שמושקע באחד מתוך מסלולי ההשקעות הרבים שמנהלת הקרן כדי לייצר תשואה על כספי החיסכון. העובד יכול לבחור את מסלול ההשקעה שמתאים לצרכים ולהעדפות הסיכון שלו. ההפקדות לקרן השתלמות זוכות להטבת מס כבר במועד ההפקדה ולמעשה לא מחושבות כשכר לצורכי תשלום מס הכנסה. גם הרווחים על החיסכון בקרן פטורים ממס רווחי הון כאשר משאירים את הכסף בקרן שש שנים לפחות.

למה קרן השתלמות טובה לעובד?
היתרונות לעובד ברורים: זהו חיסכון נוסף שיכול לשמש לכל מטרה, רובו על חשבון המעסיק; את הכסף ניתן להשקיע במגוון מסלולי השקעה וגם להעביר את הכסף בין מסלולים בכל עת ללא עלות וללא תשלום עמלות או מסים כלשהם; אחרי שש שנים החיסכון בקרן ההשתלמות הופך לנזיל וניתן למשוך אותו, כולו או חלקו, בפטור מלא ממס; אך גם אם אתם צריכים מזומן ביד ומיד, אפשר גם להשאיר את הכסף בקרן כדי שימשיך להשיג רווחים ולקבל מהקרן הלוואה בתנאים משתלמים במיוחד. כך שאם המעסיק מציע לכם קרן השתלמות אין צורך לחשוב פעמיים לפני שמסכימים.

האם קרן השתלמות טובה גם למעסיק?
לעובדים קרן השתלמות היא דבר כדאי מאוד, כבר אמרנו. אבל מה בעצם מרוויח מכך המעסיק ולמה בכלל כדאי לו לטרוח ולאפשר את זה לעובדים? קרן ההשתלמות היא חיסכון לטובת העובד שרשום על שמו ושייך לו, אך יש לו גם ארבעה יתרונות חשובים עבור המעסיק:

1. כמו כל הטבה שהמעסיק נותן לעובד, גם קרן השתלמות היא הטבה שמסייעת לפירמה למשוך עובדים איכותיים, לייצר תחושת ערך של הארגון לעובד כמו גם מחויבות והכרת תודה כלפי המעסיק. אופי החיסכון בקרן ההשתלמות גם מעודד את העובד להישאר בארגון למשך זמן ארוך יחסית.

2. לעודד עובדים זה נחמד ואפילו די חשוב, אך לקרן השתלמות גם יתרונות עסקיים ברורים. ההפקדה החודשית לקרן ההשתלמות של העובד היא הוצאה מוכרת המסייעת למעסיק להפחית את תשלומי המסים.

3. ההפקדה לקרן השתלמות לא חייבת בתשלומי מס הכנסה וביטוח לאומי, כמו שאר רכיבי השכר, ולכן גובה ההפקדה על חשבון המעסיק זהה לגובה ההוצאה של המעסיק ואין הפתעות נוספות.
4. הפקדה לקרן השתלמות היא רכיב נפרד ומובחן בתלוש השכר של העובד. אף אחד לא אוהב לחשוב על תקופות קשות, אבל אם אלה יגיעו, יהיה למעסיק קל יותר לקצץ בהפקדה לקרן ההשתלמות בעת הצורך. קיצוץ שכר שמתבטא דווקא בהפסקת קרן ההשתלמות יהיה קל יותר לעיכול עבור העובד כיוון שפוגע פחות בנטו המופקד לחשבון הבנק שלו.

בין אם אתם עובדים או מעסיקים, קרן השתלמות היא ההטבה המושלמת הן לעובד והן למעסיק. בהחלטה פשוטה תוכלו לעזור לעובדים שלכם לחסוך כסף למטרות שונות כמעט בלי מאמץ מצדם ולחזק את תחושת השייכות שלהם לארגון. הטבות המס שמהן נהנות קרנות ההשתלמות הופכות אותו לכלי משתלם גם לעובד שיכול לצבור חיסכון פטור ממס וגם למעסיק שנהנה מהוצאה מוכרת שמפחיתה את תשלומי המס שלו. קרן השתלמות היא מכשיר חיסכון גמיש שכל עובד יכול להתאים לצרכים שלו ועבור עובדים רבים זו הזדמנות נדירה ליהנות מניהול השקעות מקצועי, גם אם אין להם כבר יתרה ענקית בחשבון הבנק.
 

אבטחה – כיצד מגייסים ולמה זה חשוב

ימי גיבוש לעובדים

מה הן קרנות השתלמות- ולמה זה טוב?

קורס לגמול השתלמות- מה הוא תורם לעובד ולמעסיק?

זכויות עובדים בישראל

פיתוח מנהלים מהו?
 


הוסף תגובה
הדפס
המלץ לחבר
שמור
+
-
גודל אות
תגיות-
הוסף תגובה-
שם מלא:
כותרת:
תוכן:
סגור


 
תגובות
 
 
 
תכנים
מגזין
כתבות
ערוצים
מאמרים
דעות
שירותים
המרת תאריך עברי ללועזי
מילון עברי/ אנגלי
ייעוץ ובניית אתרים
תיבת דואר שורש
הנצחות וברכות
כיף
סאטירה
משחקי פלאש
כרטיסי ברכה ממוחשבים
עוד בשורש
אמירת קדיש לע"נ
למורים, בעין חינוכית
סדנאות למורים בנושאי אמונה
שותפים לדרך
השתלת שיניים בהרדמה מלאה
אמירת משניות לעילוי נשמת
קורס פסיכומטרי
הובלה בישראל
מרכז האשראי לעסקים
פסוקים ומשניות לפי השם
חנות ספרי יהדות
קשר
צור קשר
אי מייל ישיר