close
חזור
תכנים
שו"ת ברשת
מוצרים
תיבות דואר
הרשמה/ התחברות

המלצות מד"א למטיילים בחג

מערכת שורשיב תשרי, תשעז14/10/2016

כוחות מגן דוד אדום ערוכים בכוננות מיוחדת על מנת לאבטח רפואית את אירועי החג ואת מאות אלפי המטיילים ברחבי הארץ

תגיות:

במד"א נערכים בימים אלה לקראת חג הסוכות, השופע אירועים ומטיילים רבים בכל רחבי הארץ. יצוין כי מדי שנה, מטפלים צוותי מד"א בפציעות המתרחשות במהלך בניית הסוכה, ההכנות הרבות לחג או במטיילים שנפצעו במהלך ימי חול המועד ברחבי הארץ.

גם מסוקי מד"א בצפון הארץ ובדרומה יעמדו בכוננות להזנקה בכל עת.

יוצאים לטייל בחג?

חג הסוכות הבא עלינו לטובה, מביא עימו גם מטיילים רבים, המנצלים את ימי השמש האחרונים לפני בוא החורף ומסיירים בכל פינה בארץ. על כן, נרשמות במד"א קריאות מרובות לטיפול בנפגעי התייבשות, תאונות דרכים וכן לחילוץ מטיילים שנותרו ללא מזון ושתייה באזורים שונים.

שימו לב:

  • חשוב להתכונן מראש לטיול ולהצטייד בכמויות גדולות של שתייה - רצוי מים קרירים או קרים, לא פחות מ 3 ליטר מים לאדם. מומלץ ללבוש מכנסיים ארוכים, כובע עם שוליים רחבים, חולצות עם שרוול ארוך, נעליים סגורות (רצוי גבוהות) ובשום פנים ואופן לא סנדלים.
  • כדי להימנע משיזוף יתר, חשוב מאוד להצטייד בקרם שיזוף בעל מקדם הגנה גבוה. בימים חמים ובשהייה בחוץ מאבדים נוזלים ומלחים בזיעה ואפשר להגיע להתייבשות, מומלץ שלא לטייל ב"שעות החמות".
  • הקפידו לטייל בשבילים מסומנים ולא לסטות מהם, מומלץ לטייל תמיד לכל הפחות בזוגות.
  • יש להקפיד להשגיח על ילדים ופעוטות- הן בתוך הרכב והן מחוצה לו. שימו לב שלא להשאיר אף ילד ברכב ולו לדקות ספורות. רכבים מתחממים במהירות גבוהה ביותר ועלולים לגרום לסכנת מוות גם בזמן קצר. אין להשאיר ילדים ברכב ללא השגחה, גם כאשר המזגן פועל והחלונות פתוחים, מחשש שמא ייפגעו. בנוסף, הקפידו להשאיר לצד הילדים בספסל האחורי בקבוק שתיה, על מנת שיוכלו לשתות ויימנעו מסכנת התייבשות גם ברכב. בנסיעות ארוכות, כדאי להקפיד ולהצל את החלון שבסמוך לילד בעזרת חיתול בד או כיסוי חלון.
  • בשעת הטיול, יש להקפיד שלא להרים סלעים ואבנים, להימנע מטיול בתוך צמחיה עבותה ולהקפיד לטייל אך ורק בלבוש ארוך ובנעליים גבוהות. גם בימים אלה, ממשיכות להתקבל במד"א בקו חירום 101 קריאות על הכשות נחשים ברחבי הארץ- ועל כן יש להקפיד על משנה זהירות.
  • הישמרו במיוחד בקרבת מקורות מים! חל איסור מוחלט לאפשר לפעוטות ולילדים להסתובב לבדם לצד מקורות מים ללא השגחת מבוגר. חל איסור מוחלט לרחוץ בחופי הים ללא השגחת מציל. שימו לב לגדר גם בריכות פרטיות, לסגור את דלתות חדר האמבטיה בבית - על מנת שלא לאפשר לילדים למעוד חלילה אל תוך מים העלולים לסכן את חייהם.
  • שימו לב: תנועה רבה צפויה בכבישי ישראל במהלך כל ימי החג וחול המועד. יש להימנע מנהיגה בחוסר תשומת לב, עיסוק בסלולרי בעת הנהיגה, ואף התעסקות ברדיו, או בכל דבר אחר העלול להסיט את תשומת ליבו של הנהג ולו לרגע מן הכביש.
  • מומלץ להצטייד בערכת עזרה ראשונה תקנית של מד"א לכל מקרה. 
  • בשל המחסור החמור במנות דם בימי החגים, במד"א מבקשים מהציבור לבוא ולתרום דם בדגש על בעלי דם מסוג O ולבעלי דם מסוג Rh שלילי מכל הסוגים  (A-, B-, AB-). מידע על עמדות התרמות דם אשר יוצבו בקניונים, באתרי תיירות, בתחנות מד"א השונות ובמקומות ציבוריים נוספים ברחבי הארץ ניתן למצוא באתר האינטרנט של מד"א בכתובת http://www.mdais.org/dam ביישומון (אפליקציה) 'מד"א שלי' בסמארטפון ובטלפון 03-5300400 (מענה אנושי)

עלולים לחול שינויים במקומות ההתרמה ו/או במועדי התרמות הדם

לפני הגעה למקום רצוי להתעדכן מראש

המעוניינים להזמין צוות מתרימים לקבוצות מארגנות (מעל 30 אנשים) יכולים לפנות בנושא לשירותי הדם של מד"א בטלפון 03-5300400/69.

 

מנכ"ל מד"א, אלי בין: "לצד הפעילות השגרתית של מד"א להצלת חיים, במהלך ימי חג הסוכות כוחות מד"א יעמדו בכוננות מיוחדת ויתנו מענה רפואי מהיר ומקצועי למי שיזקק. בימי החג וחול המועד אנו עדים לפציעות רבות של מטיילים ושל העוסקים בבניית הסוכה, על מנת להימנע מאסונות ומפציעות מיותרות ולעבור את החג בשמחה ובשלום, אני ממליץ לציבור להישמע להמלצות מד"א ולנהוג במשנה זהירות. בשם כל עובדי ומתנדבי מד"א, אני מאחל חג סוכות שמח ובטוח לכל בית ישראל".

הוסף תגובה
שם השולח
תוכן ההודעה