close
חזור
תכנים
שו"ת ברשת
מוצרים
תיבות דואר
הרשמה/ התחברות

מי? היכן? ולאן? ניתן להגיע בהילולת רשב"י

מערכת שורשיב אייר, תשעח27/04/2018

על הילולת רשב"י במירון הנערכת מזה שנים ביום ל"ג בעומר נכתב רבות, אולם הפעם פשוט אספנו מידע ומפות על הקברים מסביב ובאיזור, הדרכים והמפות...

תגיות:
על הילולת רשב"י במירון הנערכת מזה שנים ביום ל"ג בעומר נכתב רבות. הנהירה הגדולה שהולכת ומתעצמת מידי שנה, ההכנות הרבות להילולא הגדולה ביותר, המקורות לתאריך ההילולא, מי היה רשב"י – התנא הגדול שבזכותו החלה תורת הסוד להתפשט באמצעות ספר "הזוהר" ואשר הבטיח לנו כי "בהאי חיבורא דילך דאיהו ספר הזהר יפקון ביה מן גלותא ברחמי" [על ידי הלימוד בחיבור הזה שלך שהוא ספר הזהר יצאו מן הגלות ברחמים].

אולם הפעם אנו מביאים לרבבות המבקרים המגיעים מקצוות תבל ביום ההילולא ובימים הסמוכים וחלקם אף שוהים במקום ימים אחדים, מי הם התנאים, האמוראים והצדיקים הקבורים בסביבה הקרובה, היכן מקום קבורתם, כיצד ניתן להגיע ומעט על תולדות חייהם...

נתחיל כמובן במקום הקרוב ביותר – מירון [לחצו כאן לצדיקים הקבורים במירון].


אז, מגיעים להילולת רשב"י וממש בסמוך ניתן להתפלל גם בציוני בנו-רבי אלעזר ונכדו של רשב"י-רבי יוסי. בכניסה למתחם בצד הגברים – רבי יצחק. ובסביבה הקרובה – רב ייבא סבא, הלל ורבי יוחנן הסנדלר. רבי יוסי בן קיסמא ובמרחק קצת יותר גדול שמאי ובסמוך לכביש המוביל לכפר שמאי – רב המנונא סבא.


במרחק של כ-6 ק"מ ממירון בכביש מספר 89 המוביל לכיוון צפת ניתן למצוא קברי צדיקים באזור הישוב קדיתא [פירוט בקישור להלן]

ממשיכים בכביש מספר 89 לצומת עין זיתים ופונים שמאלה לכביש מספר 886 במרחק כ-10 ק"מ נמצאים קברי הצדיקים בסמוך לישוב דלתון, בתוך הישוב כרם בן זמרה נמצא ציון רבי יוסי בן זמרא ובהמשך, בסמוך לישוב עלמה.
דרך אגב, זו הזדמנות גם לביקור ביקבים הרבים באזור.

מי שרוצה להתפלל גם על קבר אביו של רשב"י – רבי יוחאי הטמון במרחק של כ- 5 ק"מ בתוך כפר ג'יש (גוש חלב) יש הזדמנות להגיע גם לקברם של שמעיה ואבטליון מתקופת הזוגות, קברו של רבי מאיר בעל האקדמות – כהכנה לחג השבועות הבא עלינו לטובה ויואל הנביא, לפרטים נוספים הקליקו

ובהמשך כביש מספר 89 במרחק כ-11 ק"מ ממירון נמצא בתוך קיבוץ סאסא קבר המזוהה כקברו של רבי לוי בר סיסי [מידע בקישור]
לכיוון כרמיאל [צומת חנניה צומת שבע] על כביש מספר 866 עוברים בדרך את קיבוץ פרוד במרחק כ-9 ק"מ ממירון, שם טמונים שני תנאים [פרטים בקישור להלן]
לפונים שמאלה בצומת ניתן להבחין על אם הדרך בכביש מספר 85 במספר קברי צדיקים [פרטים בקישור להלן] וביניהם רבי חנניה בן עקשיא המוכר לרובנו באמרתו הנפוצה "רצה הקדוש ברוך הוא לזכות את ישראל לפיכך הרבה להם תורה ומצוות שנאמר: ה' חפץ למען צדקו יגדיל תורה ויאדיר" – אין חניון מסודר והחניה בשולי הכביש.
למטיבי לכת בראש ההר נמצא ציון רבי זכריה בן הקצב וישנה קבלה כי באותה מערה טמון גם אחד מעשרה הרוגי מלכות - רבי חנינא [חנניה] בן תרדיון.
בהמשך הכביש יש פניה לכביש מספר 806 ובמתחם מסודר ניתן להחנות את כלי הרכב ולהתפלל בקברי תנאים נוספים [פרטים בקישור להלן]

אם ממשיכים מעט ופונים ימינה לכביש מספר 65 לכיוון צומת גולני, בסמוך לישוב קדרים כ-20 ק"מ ממירון בתוך מתחם מסודר, קבר המזוהה כמקום קבורתו של חבקוק הנביא ובסמוך אליו רבינו בחיי אבן חלאוה.

נשוב לצומת המרומזרת ונפנה ימינה על כביש מספר 85 לכיוון כרמיאל עד שנגיע לסג'ור במרחק כ-18 ק"מ ממירון ובתוך הכפר מזוהים שלושה קברי תנאים [פרטים בקישור להלן]בחצור הגלילית יש להמשיך מכביש הכניסה [כביש מספר 90] ברחוב מעלה חוני המעגל עד ליער כדי להגיע לציונו של חוני המעגל ונכדיו.
וכמובן בצפת הנמצאת במרחק כ-10 ק"מ ממירון מלבד בית החיים העתיק והידוע לכל, פזורים באזור קברי צדיקים חלקם במרחק הליכה רגלית ולחלקם יש להגיע ברכב [פרטים בקישור להלן]
יתקבלו תפילותינו ברצון לפני אדון כל בזכות כל הצדיקים ונזכה לביאת גואל צדק בחסד וברחמים במהרה בימינו "והיו עיניך רואות את מוריך" (ישעיהו ל'/כ').

המפות באדיבות "גוגל מפות"

המידע באדיבות אתר "MyTzadik" – האנציקלומדיה להנצחת הצדיקים
http://www.mytzadik.com

הוסף תגובה
הגדל /הקטן טקסט
שמור קישור
שם השולח
תוכן ההודעה