close
חזור
תכנים
שו"ת ברשת
מוצרים
תיבות דואר
הרשמה/ התחברות

איטום גגות מחיר - מה קובע את עלות השירות?

מערכת שורשכו סיוון, תשפג15/06/2023

מחירי איטום גגות הם דבר שתלוי מאוד באופי וסוג העבודה, ובגודלה. כמה טיפים בענין...

תגיות:
זיפות גגות
צילום: freepik

כולם רוצים שבתיהם יהיו מקלט בטוח ומסביר פנים מפני איתני הטבע שבחוץ. דבר חיוני להבטחת נוחות זו טמון בשמירה על איטום גג תקין. אבל במה התהליך הזה כרוך, וכמה זה עולה? הבינו מה אומר איטום גגות בישראל - קבלו פירוט מקיף הבוחן את הגורמים המשפיעים על המחיר ואת השלבים הכרוכים בתהליך.

גורמים המשפיעים על מחירי איטום הגג
עלות - איטום גגות מחיר נקבע על סמך מספר גורמים. גורמים אלה – כמו גיל הגג, מצבו הנוכחי, גודלו וחומריו, סוג האיטום המיושם ועלויות העבודה – כולם משפיעים

זיפות גגות
צילום: freepik
ישירות על עלות השירות. כדי להבין לעומק את תרומתם של גורמים אלה למחיר הכולל של איטום הגג בישראל, בואו נבחן כל אחד מהם ביתר פירוט.

'גיל' הגג
היבט חשוב שיש לקחת בחשבון בעת קביעת מחיר האיטום הוא גיל הגג. גגות ישנים יותר יכולים לדרוש עבודה אינטנסיבית יותר או התאמות כדי להתאים לחומרי איטום מודרניים, מה שיכול לייקר את העלות. בנוסף, גיל הגג עשוי להשפיע על בחירת שיטת האיטום, מה שהופך פתרון אחד למתאים יותר מאחר.

מצב הגג
מצב הגג הוא גורם קריטי נוסף המשפיע על מחירי האיטום. גגות עם נזקים – כגון נזילות, סדקים או רעפים חסרים – יזדקקו לטיפול בבעיות אלה לפני שניתן יהיה לבצע איטום. תהליך התיקון יכול להוסיף לעלות הכוללת של השירות.

גודל הגג
גודל הגג משחק תפקיד משמעותי בקביעת עלות האיטום. גגות גדולים יותר דורשים יותר חומרים ועבודה, מה שמתורגם להוצאות גבוהות יותר. בנוסף, החומרים המשמשים לגג יכולים להשפיע על המחיר, מכיוון שחומרים שונים עשויים להזדקק למוצרי איטום ספציפיים וטכניקות יישום.

סוג האיטום בו נעשה שימוש
ישנם סוגים רבים של שיטות איטום, עם עלויות משתנות, רמות מורכבות ויעילות. לדוגמה, חומרי איטום נוזליים הם לרוב חסכוניים יותר וקלים יותר ליישום, בעוד שטכניקות מתקדמות יותר, כגון ממברנות PVC או מערכות לפיד, יכולות להיות יקרות ועתירות עבודה.

עלויות עבודה
לבסוף, עלויות העבודה יכולות להשפיע על מחיר שירותי איטום הגג. בישראל, שירותי איטום מקצועיים גובים בדרך כלל בין 50 ל-200 שקלים חדשים למ"ר, בתעריפים משתנים בהתאם לדרישות ולמורכבות הספציפיות של הפרויקט. הניסיון והמוניטין של קבלן הגגות יכולים גם הם להשפיע על העלות.

תהליך איטום הגג: איך זה עובד
איטום גג הוא לא רק הנחת קרום עמיד למים מעל הגג שלכם. התהליך כולל שורה של שלבים המבטיחים איטום יעיל ועמיד לאורך זמן. אלה כוללים ניקוי גגות, תיקון והכנה, יישום שכבה אטומה למים, ריפוי ובדיקות. בואו נעבור על כל אחד מהשלבים הללו בפירוט רב יותר ונבין כיצד הם תורמים ליעילות הכוללת של איטום הגג.

הצעד הראשון הוא לנקות היטב את משטח הגג כדי להסיר לכלוך, לכלוך או מזהמים שעלולים להשפיע על הידבקות חומר האיטום. בדרך כלל ניתן להשיג זאת באמצעות שטיפת מים בלחץ גבוה או שאיבת אבק תעשייתית. לאחר מכן, יש להשלים את כל התיקונים הדרושים, כגון תיקון נזילות או חיזוק אזורים חלשים. משטח הגג צריך להיות יבש לחלוטין וללא פגמים או נזקים לפני המעבר לשלב האיטום.

תהליך האיטום מתחיל בדרך כלל ביישום פריימר כדי לשפר את ההדבקה ולמנוע מחומר האיטום להחליק על משטח הגג. לאחר הפריימר, חומר האיטום מוחל בצורת נוזל או ממברנה, בהתאם למוצר שנבחר. איטום נוזלי מיושם באמצעות מברשות, גלילים או ציוד ריסוס ואילו איטום ממברנה כרוך בהתקנת יריעות טרומיות המודבקות למשטח הגג. יש לתת תשומת לב מיוחדת לקצוות, תפרים ואזורים המועדים לחדירת מים, כגון פתחי אוורור וחדירות, כדי להבטיח כיסוי והגנה מלאים.

לאחר היישום, חשוב לאפשר מספיק זמן לחומר האיטום להחלים כראוי. זמן הריפוי משתנה בהתאם למוצר, לטמפרטורה ולתנאי מזג האוויר. לאחר ההחלמה, יש לבדוק את הגג לאטימות למים על ידי ביצוע בדיקת קיפאון מים או בדיקת הצפה. זה עוזר לאשר את שלמות מערכת האיטום ולחשוף את כל תחומי הדאגה הדורשים טיפול נוסף.

הוסף תגובה
שם השולח
תוכן ההודעה