close
חזור
תכנים
שו"ת ברשת
מוצרים
תיבות דואר
הרשמה/ התחברות

תביעה- האם הפכה את הבית ל"אח הגדול"

מערכת שורשי אדר א, תשעד10/02/2014

תביעה מוזרה: האם עורכת בבית תכנית ריאליטי עצמאית - וגורמת נזק לילדיה

תגיות:

סכסוך חריף על משמורת מתנהל בימים אלה בבית משפט למשפחה בפתח תקווה. לטענת האב, המיוצג על ידי עו"ד שירי זיידמן, גרושתו גורמת לנזקים נפשיים לילדיהם, מאחר והיא מתעדת את עצמה, ואותם, 24 שעות ביממה, שבעה ימים בשבוע - כחלק מאורח חייה האמנותי.

לטענת עו"ד שירי זיידמן, תכנית ריאליטי עצמאית, אותה מצלמת ומפיקה אישה גרושה מאזור נתניה, גרמה לנסיגה נפשית משמעותית אצל ילדיה, ובשל כך היא דורשת מביהמ"ש למשפחה בפתח תקווה להוציא את המשמורת מידיה, ולהעבירה לאב.

מתביעה אותה הגיש האב באמצעות עו"ד שירי זיידמן, עולה כי האם סבלה כל השנים ממצבי רוח, ומהתנהגות

קיצונית, אך היות והיא אמנית פלאסטית, התנהגותה זו התקבלה בסביבתה כנסבלת, ואף רצויה.

לאחר שש שנות נישואין סוערות, במהלכן הביאו בני הזוג שני ילדים, בת ובן, עלו יחסיהם על שרטון והם החליטו להתגרש.

הסכסוך בין השניים הגיע במהירות להסכם גירושין, לפיו הילדים יישארו במשמורתה המלאה של האישה.

לדברי האב, הוא אף פעם לא היה שלם עם העברת המשמורת על הילדים לגרושתו, כי רעה בה אם מאד לא טובה, אך במסגרת הייעוץ המשפטי אותו קיבל, נאמר לו שקיימת סבירות גבוהה מאד שהאם היא שתקבל את המשמורת, כל עוד הילדים צעירים מגיל 6 (חזקת הגיל הרך) וכל עוד היא לא מסכנת את שלום ילדיה.

לדברי האב, בשנים שעברו מאז הגירושין, בהן מגדלת האישה את הילדים בעצמה, חלה התדרדרות קשה במצבה הנפשי, והיא החליטה לעבור מציור על בד, בו עשתה חיל, לאמנות מיצג – וידיאו ארט.

לדברי עו"ד זיידמן, המייצגת את האב, האקספרימנטים האמנותיים שהאישה החלה לערוך בביתה, העמידו את הילדים בפני מציאות מאד שברירית, ומנעו מהם מדור שקט ויציב. לדבריה, הילדים היו נחשפים בכל שבוע לגחמה אחרת של האישה, עד אשר יום אחד, היא בישרה להם שמהיום הבית מרושת במצלמות, וכולם מתנהגים ממש כמו האח הגדול.

האישה ייחדה חדר קטן לחדר וידויים, בו הוצבה מצלמה דרך קבע, ובה כל סכסוך בין הילדים לבין עצמם, או בינה לבין הילדים, נותח לעייפה מול המצלמה. כמו כן, הכריחה האם את הילדים לספר למצלמה מה היה להם בגן היום, ושילבה בקטעים חוות דעת שלה, אותה היא שידרה כביכול לצופים בבית.

לדברי עו"ד זיידמן, העניינים התדרדרו עד כדי כך, שהאישה החלה מתעדת את הבאת הילדים עד שערי הגנים ובתי הספר אליהם הם נשלחים, וכמו כן, כאשר הגיע אביהם לקחתם במסגרת הסדרי הראייה שלו.

לדברי האב, הוא נדהם כאשר הגננת של הבן שלו סיפרה לו כי הוא החל משתין במכנסיו במהלך היום, וכי סימן זה מיוחס לחרדות ופחדים, שאינם נחלת כלל הילדים בני אותם גילאים.

לדבריו, גם הבת הבכורה חווה נסיגה קשה בלימודיה, והיא החלה מפתחת הפרעות קשות של קשב וריכוז.

לאחר שהתייעץ עם אנשי מקצוע, הסתבר לו שהמתח והחרדה בו מצויים ילדיו בבית האם, הם ככל הנראה המקור לנסיגתם הנפשית.

באמצעות מידע זה וחוות הדעת החדשות, החליט האב להילחם על ילדיו, ופנה אל עו"ד שירי זיידמן העוסקת רבות בדיני משפחה וסכסוכי משמורת.

עו"ד זיידמן הגישה בקשה דחופה לערב את הרווחה בנעשה, ולערוך בדיקה למסוגלות הורית לאם. ביהמ"ש הסכים עם בקשתה, והורה למנות עובדת סוציאלית שתערוך בדיקת מסוגלות הורית לשני ההורים, במטרה לבחון את העברת המשמורת על הילדים לאב.

לדברי עו"ד זיידמן, בדיקת המסוגלות ההורית מצביע על כך שהאם אכן מזניחה את הילדים, גורמת להם למתחים מיותרים, ומרוכזת כל כולה ביצירתה ובעולם האמנותי, בלי לשאול את עצמה האם הדבר משרת או פוגע בטובת הילדים. לעומת זאת, התסקיר מראה כי האב משמש עוגן יציב לילדים, הם שמחים לקראתו, והמתח אותו הם חווים בבית האם, פג במחיצתו.

בימים אלה אמור בית המשפט למשפחה בפתח תקווה להכריע, האם להוציא את המשמורת מידיה של האם ולהעביר אותה לידי האב, או להשאירה על כנה.

הוסף תגובה
הגדל /הקטן טקסט
שמור קישור
שם השולח
תוכן ההודעה