close
חזור
תכנים
שו"ת ברשת
מוצרים
תיבות דואר
הרשמה/ התחברות

מתי להחליף מסנן אבנית?

מערכת שורשד תשרי, תשפא22/09/2020

במרבית האזורים בארץ ניתן למצוא בצנרת ובמים היוצאים ממנה לא מעט אבנית ומשקעים שונים נוספים, ולכן פעמים רבות יש צורך במסנן אבנית...

תגיות:
מתי-להחליף-מסנן-אבנית
ישראל נחשבת אמנם לאחת המדינות המתקדמות בעולם בכל הנוגע לטכנולוגיות בטיפול במים, וברוב היישובים בארץ ניתן לשתות את המים ישירות מן הברז, אך המצב אינו אידיאלי לחלוטין בכל הנוגע לצריכת מים לשתייה או בישול בארץ. ספציפית, במרבית האזורים בארץ ניתן למצוא בצנרת ובמים היוצאים ממנה לא מעט אבנית ומשקעים שונים נוספים, אשר אמנם אינם מהווים סכנה בריאותית ישירה אך בכל זאת מומלץ שלא להכניסם לגופנו בכמויות גדולות. מהם סוגי הפתרונות הנפוצים הקיימים לכך בשוק וכיצד נדע מתי כדאי להחליף את מסנן האבנית שבביתנו?

מסנני מים מסוגים שונים לקבלת מי שתייה
מתי-להחליף-מסנן-אבנית
באיכות מצוינת

הפתרון המרכזי והמומלץ ביותר להתמודדות עם האבנית הנמצאת בכמויות גדולות יחסית במים אותם אנו מקבלים לביתנו בארץ הוא שימוש במסנן אבנית מסוג זה או אחר. בשוק קיימים סוגים רבים ושונים של מסננים, כאשר כאן המקום לציין כי במקרים רבים מסנן אבנית דואג גם לסינון של מינרלים ומשקעים נוספים, ומבטיח כי המים המתקבלים לאחר השימוש בו הם ברמת איכות גבוהה ביותר (מה שלרוב מורגש גם בטעם של המים).
השימוש במסנן אבנית מסוג זה או אחר מומלץ גם מנקודת המבט של מכשירי החשמל השונים אשר השימוש בהם כולל גם מים מהצנרת, דוגמת הקומקום החשמלי או מכונת הכביסה. בעוד האבנית תגרום לסתימות ושחיקה מואצת של המכשירים הללו, שימוש במסנן אבנית מבטיח כי הם יאריכו ימים.
כאמור, מגוון מסנני האבנית והמים העומדים כיום לרשותנו הוא רחב, וכולל מסננים ידניים למיניהם דוגמת קנקנים עם פילטר מיוחד אליהם ממלאים בכל פעם מים, כמו גם מערכות סינון מים מתקדמות יותר אותן מתקינים מתחת לכיור, ומחברים אליהם ברז קטן מיוחד המספק מי שתייה מסוננים ומפולטרים. כאמור טווח המכשירים והמסננים הזמין כיום בשוק בארץ הוא רחב, והמועד בו נצטרך להחליף מסנן אבנית תלוי במידה רבה גם בסוג הפילטר/מסנן עימו אנחנו עובדים.

אינדיקציות המאותתות על הצורך בהחלפת מסנן אבנית
מתי, אם כן, כדאי שנחליף את מסנן האבנית? כאמור, זה תלוי בסוג המסנן בו משתמשים. לכן, התשובה הראשונה והמדויקת ביותר לשאלה זו היא כי המועד הנכון להחליף מסנן משתנה בהתאם לסוג המסנן והפילטר בו משתמשים. דרך הפעולה המומלצת היא לבחון את המלצות היצרן – עבור כל מסנן אבנית קיימת הוראה מפורטת של היצרן בנוגע למשך הזמן המומלץ להחלפת מסנן, או לחילופין כמות המים אותה מסננים עד שכדאי להחליף מסנן (זהו הנתון ההגיוני יותר מכיוון שהשחיקה של המסנן תלויה בכמות המים שעברו דרכו). לכן, חפשו קודם כל אחר ההוראות המפורטות של היצרן, אשר צריכות להופיע על גבי מסנן האבנית עצמו, או בחוברת ההתקנה/הפעלה שלו. במידה ולא אתם התקנתם את המסנן ואינכם יודעים היכן החוברת אתם יכולים לפנות לאנשי המקצוע שהתקינו אותו עבורכם, או לחפש את המסנן הספציפי הזה בגוגל (אפילו לפי מספר הקטלוג של אותו דגם ספציפי), ולמצוא את המידע הדרוש ברשת.

אינדיקציה נוספת לכך שהגיע הזמן להחליף את מסנן האבנית היא פשוט לשים לב מתי המים מתחילים לחזור להיות קשים ומלאי אבנית – זה מורגש מאוד בטעם של המים, ובמידה ואינכם בטוחים פשוט שימו לב האם וכמה אבנית מצטברת על תחתית הקומקום לאחר כמה הרתחות. במידה ונוצרת שכבת אבנית לאחר מספר הרתחות של המים, הגיע הזמן להחליף מסנן.

לסיום, במקרה בו מתרחשת תקלה במערכת המים האזורים והרשות המקומית מודיעה כי המים אינם ראויים לשתייה למשך פרק זמן מסוים, ייתכן וכדאי להחליף גם את מסנן האבנית. זאת מכיוון שמסנן זה דואג גם לסינון של חומרים אחרים, מסוכנים יותר לבריאותנו, ובמידה ואיכות המים באזורכם נפגעה עד לרמה בה מומלץ שלא לשתות אותם, אפילו אם רק לכמה שעות, ייתכן כי כדאי להחליף את מסנן המים.
הוסף תגובה
הגדל /הקטן טקסט
שמור קישור
שם השולח
תוכן ההודעה