מתוך אתר "שורש, גולשים לתוכן": www.shoresh.org.il

דחוף, בבקשה

שאלה:
בס"ד
כבוד הרב שלום.
ברצוני לשאול אותך 2 שאלות שמאד מעסיקות אותי בזמן האחרון:
1. לפני שבוע בערך, ישנתי אצל חברה והיא אמרה לי שהיא קמה באמצע הלילה וראתה שתי דמויות (של זכרים) שישנים לידי כלומר, משני הצדדים.מאד חשוב לי לדעת מה זה יכול להיות?
הרי ברור שלא ישן אתי אף אחד חס ושלום חוץ ממנה.

2.אני בזמן מאד מסובך עם עצמי ועם המשפחה, אני כבר שבועיים בערך הולכת עם חצאיות, לקחתי על עצמי (בלי נדר) וזה מאד קשה לי, אמא שלי מאד מאד לוקחת את זה ללב והיא מתווכחת אתי הרבה בנושא הזה,היא לא רוצה שאלבש חצאיות, לשבתות ולבית כנסת אין לה התנגדות ומדי פעם כן, אבל היא מאד נחושה בדעתה שאני אלך במכנסיים.
קשה לי נורא ללבוש חצאיות כי זה מביא להרבה וויכוחים והרבה דיבורים במשפחה,זה הפך לנושא המרכזי בבית.
נכון שיש בזה טוב שאני עם חצאיות, אבל לעומת זאת, אני מתווכחת הרבה עם אמא שלי וזה מגיע עד דמעות וקושי רב, אינני יודעת איך להתמודד עם הבעיה הזו ואינני יודעת אם זה הגיוני שאני אשמח בזה ואמי תהיה עצבנית וכעוסה.
תודה ושבת שלום 

תשובה:
1. אני לא יודע מה יכולות הדמויות להיות, זה יכול להיות אפילו חלום של חברה שלך ולא משהו אמיתי. אם החברה ראתה דמויות היא היתה צריכה להעיר אותך או לדבר איתם כדי לברר מי אלה... כמה פעמים כתבנו כאן בתשובות שבארץ ישראל אין שדים, רוחות או יצורים רוחניים אחרים מסוג זה ולכן אני לא רואה מקום לחשוש או להתייחס לעניין ברצינות גדולה.
2. גם זו שאלה שעסקנו בה באתר כמה פעמים, אני חושב שאמא שלך צריכה לוותר, יש משהו ממש נורא ברצון שלה לכפות עליך את דעותיה ואת הלבוש שבו היא מאמינה ואני חושב שאת צריה להבהיר לה את זה. אני לא מבין מהשאלה בת כמה את, אולם זה נראה שאת בחורה מבוגרת ואחראית לעצמך ולכן אמך תהיה חייבת לקבל את רצונך בעניין.
רצוי מאוד לנהל עם אמך שיחה חד משמעית שבה תבהירי לה שזו הדרך שבה את רוצה ללכת ושלא יתכן שהיא תקשה את חייך בגלל שהיא רוצה שתלכי בחוסר צניעות, זה פשוט נגד כל היגיון. זה ממש נשמע לקוח בעולם בדיוני, שאמא תריב א\עם הבת שלה כדי שהבת תלך בחוסר צניעות... זה ממש לא נשמע הגיוני...

התשובה נתקבלה מהרב יניב חניאמאגר גדול של שאלות ותשובות באתר שורש, בקרו אותנו