מתוך אתר "שורש, גולשים לתוכן": www.shoresh.org.il

אדם המשפיל ופוגע בכבודי

שאלה:
בוקר טוב כבוד הרב
בהמשך לשאלתי הקודמת... השתלשלות הדברים הביאה את חברתי לכנות אותי בשמות לא צנועים ולא יפים... ואומרת לי דברים שלא היו ולא יהיו מעולם. היא ממש פוגעת בי רומסת אותי ואת כבודי ומעליבה אותי ומשפילה אותי... למרות שאני חוזרת ואומרת לה שלא היו דברים מעולם היא לא מוכנה לשמוע לי.. ואני לא יודעת כיצד להתמודד מול ההשפלות האלה ולמוצא פייה... למרות שאמרתי לה דרך ארץ קדמה לתורה ואמרתי לה שהיא ממש מעליבה ופוגעת, היא ממשיכה בשלה. הדבר הכי נכון לעשות זה להעלם מחייה ולא ליצור איתה קשר, אך לא רוצה בצורה כזו ללכת שהיא חושבת עלי דברי הבל שלא היו... ומאוד חשובה לי שדעת עלי תשתנה ושאין ולא היו דברים מעולם!
אני ממש אובדת עצות ולא יודעת מה לעשות... כיצד אוכל לגרום לה לא להשפיל אותי ולא לרמוס אותי ויחד עם זאת לזכות באמון שלה בי... ברגע שאצליח... היא כבר תיהיה מחוקה מבחינתי!. אני רוצה לטהר את שמי ולא להשאר בעינייה כאחת שקרנית וכל מה שאמרה לי וכל מה שהיא חושבת עלי (בעצם היא בטוחה בעצמה לא חושבת).
תודה על ההתיחסות.

תשובה:
כפי שכבר כתבתי, לעניות דעתי הדרך הכי טובה עבורך היא פשוט להתעלם, ביקת סליחה, התנצלת... וזה מספיק, כל ניסיון נוסף מצידך רק גורםן לה להרגיש יותר חזקה ויותר בעלת יכולת לפגוע!

חג שמח.

התשובה נתקבלה מהרב יניב חניאמאגר גדול של שאלות ותשובות באתר שורש, בקרו אותנו