close
חזור
תכנים
שו"ת ברשת
מוצרים
תיבות דואר
הרשמה/ התחברות

שאלה אישית

הרב יניב חניא  ה אדר ב, תשסח  12/03/2008

.......................

שאלה:

בהקשר לזה שפעם כתבתי לך על החלום שחלמתי והרגשתי שמאז לא אכפת לי להתנשק או לקיים יחסים עם בנות אז רציתי לעדכן.
בקשר לבנים יש לי בעיה כשאני רואה בן אני חושב על האיבר שלו ומה היה קורה אילו היינו מתחתנים או במילים אחרות היחסיים. יש לציין שאני נורא אבל נורא מפחדת מלקיים יחסים כשאתחתן בעזרת ה'. כל הקטע מרתיע אותי כי הרי אני שומרת נגיעה וישר מלא לנגוע ללקייים יחסים זה הבדל חד. האם יש לך עצות?
וגם כיום אני נלחמת מזה כמו תמיד. הייתה תקופה קשה יותר. הייתה תקופה שאולי גם הפסקתי. אבל כיום זה שוב חוזר ב"ה לא באותה כמות אלא ממש בצורה מוטעה ומשמעותית. אבל הקטע הוא שאני פשוט רואה חברות שלי ואני נגיד חושבת לעצמי יאללה איך בא לי להתנשק צרפתית (מה שמצמרר אותי בלחשוב עם בן אולי כי בהם אני נוגעת) או יאללה אםהייתי חילוניה איך הייתי עכשיו מתפרעת איתה בלילה. כן אני מודעת שזה מזעזע. אבל האם יש לך עצות? חוץ מלהתקשר לאנשים. והאם עלההתמודדות שלי יש לי עברות חמורות או עצם השיפור גורם לירידה בעבירות.
לא בא לי למות בגלל זה. וגם אני כבר לא אומרת לעצמי להמשיך עם המחשבות ההנאה שלי אלא אומרת לעצמי" די תפסיקי עם המחשבות האלו".
וחושבת שאולי הקטע שהיה עם בת דודה שלי נתן לי כאילו צעד קדימה למחשבות האלו. אני מודה שנהנתי. ולא יכולה לומר בפה מלא שהתחרטתי. כן נהנתי ואם הייתי עכשיו ברור יל שלא ייתי עושה את השטות הזאתי.

מקווה שתצליח לעזור לי במהרה.תודה שיש שאלות אנונימיות.

תשובה:

כפי שאמרתי בעבר, זה בהחלט לא פשוט. צריך לחלק בין כמה דברים-
הראשון- כמעט לכל אדם צעיר לא נשוי (ולרוב גם לנשואים) יש מחשבות מסוג זה, זה חלק מהמלחמה שעלינו להילחם ביהדותינו. לעיתים זה קשה יותר לעיתים פחות, אולם זו תופעה נפוצה וצריך כל הזמן להתמודד עם זה. לא לחינם חטא העריות מכונה בכתובים ה"חטא", כי הוא תמיד מלווה אותנו ונלחם בנו. צריך להילחם במחשבות הללו, אולם לדעת שזה יהיה תמיד חלק מחיינו.

לגבי הנושא של בנות לעומת בנים, כפי שהצעתי, צריך לבדוק את זה, לראות כמה חזק, כמה זה באמת נוגע לבנות ולא לבנים... בסופו של דבר, לבנות יש את המחשבות הללו די הרבה פעמים (כלומר- בנות "נמשכות" לבנות יותר מאשר בנים לבנים). אני לא יכול להבטיח שתיפטרי מזה לגמרי, אבל אם מדובר בנטיה קלה בלבד ואת מסוגלת גם להימשך לבנים- את כנראה תצטרכי ללמוד לחיות עם זה.

לגבי הנושא של החלום/ המקרה עם דודה שלך- זה בהחלט נכון מאוד שעצם ההתעסקות עם העניין הופכת אותו לכאילו לגיטימי. זה קורה בהרבה נושאים ואת צודקת לחלוטין. גם האינטרנט, שבו יש המון דיבורים על הנושאים הללו וגם אתרי תועבה למיניהם שהופכים את הדברים הללו ליותר נגישים- פתאום הופכים את המחשבות האקראיות למשהו כאילו אמיתי, למשהו שמונח במרחק נגיעה. זאת אחת הבעיות הגדולות של גלישה לאתרי תועבה- הם הופכים דברים שאתמול הגעילו אותנו למשהו ש"אולי" ומספיק האולי הזה כדי להגביר את המחשבות והפנטזיות. אני חושב שאת צריכה לעבוד על זה, להתמודד עם זה כמה שניתן ובעיקר לבדוק כמה זה חזק, כל עוד זה משהו בגדר הנורמלי, משיכה לבנות עם יכולת לקבל בנים וכדומה... זה חלק מהחיים והמאבק של כל אחד מאיתנו, אם זה משהו חמור יותר- כדאי מאוד להיעזר במישהו שזה התחום שלו.