מתוך אתר "שורש, גולשים לתוכן": www.shoresh.org.il

שאלה אישית חשובה מאוד...

שאלה:
בס"ד

בראשונה אציין, כי אשמח ושאלה זו לא תפורסם באתר מפאת הצניעות, וכבוד הרב יענה לשאלתי אם אפשר ישירות לאימייל...
אני בחורה נשואה, ואני ובעלי, אחרי הנישואים קיימנו יחסי יישות כרגיל, אך שמעתי מחברה משהו בקשר לאיסור על מין אוראלי. האם יש בזה אמת? האם אסור לבעל ואשה לקיים יחסי מין אוראלים?? במיוחד בשלב כזה שכבר אנו יודעים מה זה, וקשה לנו לדמיין איך אפשר להנות מיחסים ללא זה...
מה עושים???

אשמח אם תענה לי בהקדם האפשרי,
בתודה מראש
אני.. 

תשובה:
השאלה הזו תהיה חסומה בנוהל הרגיל, דהיינו, את תקבלי מייל שהתשובה נענתה ורק על ידי הקשה על הקישור תוכלי להגיע אליה, אנשים אחרים לא יוכלו לראות את זה. כדי למנוע התקפה של ספאמרים עליך, מחקתי את כתובת המייל שלך מהשאלה.

שאלתך חשובה ומורכבת...

א) לבעל אסור לבצע מין אוראלי באשתו, בגמרא כתוב שאסור לבעל לראות את איבר המין של אשתו וכן אסור לו לנשק שם.
ב) לאשה מותר, בתנאים מסויימים, לבצע מין אוראלי בבעלה... אולם זה לא ממש מומלץ ולא נחשב לדרך הטובה ביותר,אם כי לעיתים רחוקות, כגיוון וכדומה, הדבר מותר.
ג) לגבי הקושי שלכם לוותר על זה, יש בזה משהו, אולם דעו לכם שככל שתקפידו על צניעות בתחום המיני, הרי שההנאה שלכם ממנו תגבר... זה נשמע קצת מוזר, אבל לגבי מין אוראלי (לדוגמא) חכמים אומרים שהעובדה שבעלמביט על איבר המין של האשה גורמת להצטברות של זלזול בה, לא רואים את זה ברמה יום יומית, אבל זה קיים בהחלט. אתם צריכים לקבל החלטה בעניין, להגביר את היחס הנפשי (שבטח כבר ישלכם) ומשם תראו איךתוספת הצניעות עוזרת לכם. לגבי מין אוראלי של האישה בבעל, זהכבר עניין פרטי שלכם ואם תרגישו שאתם רוצים לעלות מדרגה ולהימנע יותר, זה יתרום לכם.
הייתי מציע שתחפשי באתר תשובות בעניין, יש עוד הרבה חומר וכן הרבה חומר על הצד הרוחני שמתקדם בעזרת יחסים נקיים יותר.

בהצלחה רבה...

התשובה נתקבלה מהרב יניב חניאמאגר גדול של שאלות ותשובות באתר שורש, בקרו אותנו