close
חזור
תכנים
שו"ת ברשת
מוצרים
תיבות דואר
הרשמה/ התחברות

גיל עקיביוב מגיש: שיר תפילה לברכת גשם בניחוח חב"די

רענן זיוח טבת, תשעא15/12/2010

גיל עקביוב, יוצר ומלחין חוזר בתשובה, בסינגל חדש, טל יעסיס, תפילה על הגשם בניחוח חבד"י מיוחד.

לפני קצת יותר מעשור פילס גיל עקיביוב את דרכו אל היהדות והמוסיקה עימו. עקביוב מוסיקאי, מלחין, מעבד, מפיק מוסיקלי, זמר, נגן קלידים וגיטרות. החל את דרכו המוסיקלית כבר בגיל אחת-עשרה, כשהופיע ב"פסטיבל שירי הילדים" לצידו של צביקה פיק עם השיר שהפך לקלאסיקת ילדים – "הסבון בכה מאוד". עם שחרורו מהשירות הצבאי, ניגן עם היוצר עוזי חיטמן ז"ל, הגיטריסט ארז נץ, הזמר מני בגר ואמנים נוספים.

עקביוב שמאחוריו שני אלבומים, "תפילה לעני" ו"בשורה טובה". ניפק לא מעט להיטים, ובהם "אשרי האיש", "נוסעים נוסעים", "תפילה לעני", "יש בורא לעולם", "בשורה טובה", "כל נדרי"

ועוד, נחשב לאחד מחלוצי הדרך של המוסיקה היהודית שבמהרה מגיעה אל-לב המיינסטרים הישראלי ומתנחלת בלבבות כולנו, דתיים וחילונים כאחד. באמצעות השילוב הייחודי, של ההשפעות המוסיקליות של להקות שנות השישים והשבעים עליהן גדל, וטקסטים עילאיים מן המקורות. מה שיצר פרשנות מוסיקלית מיוחדת המדברת ברובד העמוק מחד, ומאידך בהגשה מוסיקלית רהוטה נקייה ועכשווית הנוגעת בכולם. ב-2006 היה עקיביוב חלק אינטגרלי באחת ההצלחות הגדולות והמדוברות ביותר של השנים האחרונות במוסיקה הישראלית - הפיוט "אנא בכח" שהלחין המוסיקאי והיוצר עובדיה חממה. בשירה, נגינה, ואף נטל חלק במלאכת העיבוד. החיבור בין השניים מתפרש על פני חמש-עשרה שנים של שיתוף פעולה מוסיקלי מיוחד, שיצר את המיזוג בין המוסיקה האיכותית של עקביוב לבין הטקסטים העמוקים של חממה, המהווה שילוב מנצח!

בימים אלו סיים עקיביוב שלוש שנים של עבודה על אלבומו החדש "חדווה דניגונא" – שירים וניגונים שהושרו ונוגנו בחסידות חב"ד לדורותיה. הכל החל לפני אחת-עשרה שנים, עת הגיע ל-770, לרבי מליובאוויטש. עקיביוב פתח בכרך ח"י שב"אגרות הקודש" על עמוד קנ"ו במכתב למוסיקאי יצחק אדל כותב הרבי: "נראית במאד ההצעה לעבד מספר שירים חב"דיים באופן שיוכלו להשתמש בהם במקהלות וכו'". עקיביוב הרגיש שדבריו הק' של הרבי מכוונים אליו, וקיבל את הדברים כמו שחסיד מקבל הוראה מרבו, ומבצע: "בעיני רוחי אני מדמיין לא פעם את עצמי עובר מול הרבי, ויש לי תחושה עמוקה שזה מה שהרבי היה מבקש ממני". באלבום שייצא בחודשיים הקרובים מגוון ניגונים ושירים: ניגון שמחה כובש לבבות, ניגון לשבת ויו"ט, ניגון י"ב תמוז כפי שאף פעם לא שמעתם, "והיא שעמדה", ניגון "ופרצת" בניחוח כפרי אותנטי, "אנעים זמירות" בעיבוד מרגש במיוחד. עקביוב מארח באלבום חברים נגנים ומוסיקאים מהשורה הראשונה כגון אורן צור, אבי פיאמנטה, הרכב הנגנים "שמיים וארץ" ועובדיה חממה.

"טל יעסיס" – הסינגל הראשון מהאלבום. הינו שיר תפילה לטל ולגשם, באווירה חורפית חמימה, הבוקע מתוך הלב ומבקש: "טל בו תברך מזון... במשמנינו אל יהי רזון... אנא תפק לה רצון בטל..." עם תקווה גדולה בלב שהטל והגשם יבואו עלינו לטובה ולברכה ויביאו עימם שפע וברכה גדולה על ארצנו.

לשמיעת רצועה מהאלבום-
 
הוסף תגובה
שם השולח
תוכן ההודעה