מתוך אתר "שורש, גולשים לתוכן": www.shoresh.org.il

בין אישה לבעלה

שאלה:
שלום רב לך הרב. נורא נהנתי לקרוא את התשובות שלך לאנשים בכל האתר. רציתי לשאול את הרב שאלה מאוד רגישה לגבי המצב של קיום היחסי מין של ושל אישתי. אישתי סובלת ממחלה ולוודיניה- שהיא למעשה מחלת מין שכרוכה בזה שאישתי סובלת נורא בחדירה עצמה מבחינת פיזית. כמו כן אישתי לצערי הרב חוותה אונס והתעללות מינית מה שגם יוצר לחץ וקושי בכל התחום של קיום היחסי מין. אנחנו נשואים עוד מעט שנה ולמעשה עד עכשיו לא השתנה הרבה בכל העניין הזה למרות שהיא התחילה ללכת לרופאים ומטפלים וגם אני הצטרפתי אליה לכמה טיפולים שביקשו שגם אני אגיע. השאלה שלי היא מגיעה בגלל שאנחנו חושבים על לנסות להפסיק לקיים יחסי מין לתקופה מסוימת כפי שהרופאים הוראו לנו, מתוך כך שזה יוריד לחץ מאישתי. השאלה היא, האם יש כל דרך מסוימת שבה אני יכול להגיע לידי גמירה (מחילה), בלי שאני חודר לנרתיק של אישתי. מכמה תשובות שלך הבנתי שאולי לא כדרכה (שממה שאני מבין מדובר בישבן) (מחילה), לכתחילה מותר לי וגם כן לגמור באותו חור ולא בנרתיק. אז בעצם רציתי לדעת אם לכתחילה מותר לי, ואם כן האם גם מותר לגמור ואם כן אז מה החופשיות של הדבר מבחינת זמנים ופעמים שאפשר לעשות כך. כמו אם הנך מכיר כל דרך אחרת שאולי תוכל לעזור לנו בעניין הזה אשמח לדעת. מחילה שוב על הפרטים. תודה רבה רבה.

תשובה:
שלום וברכה,

במצב שלכם אין ספק שמותר לקיים יחסים מאחור, כולל הפליטה. כפי שכתבתי בעבר חכמים מתייחסים לזה כביאה לכל דבר ולמרות שצריך להשתדל לפלוט ב"אותו מקום", במקרה שלכם זה לא שייך ויהיה מותר לפלוט בישבן.
במקרה כזה יהיה מותר לכם לקייםיחסים כאלה מתי שתרצו, ואולי אפילו רצוי בתדירות גבוהה בשל מצבכם המיוחד במינו.

אולם, אם אשתך אכן סבלה מהתעללות ויש לה קשיים פסיכולוגים ולא רק פיזיים בענין, אני לא רואה איך זה יכול להיות פתרון ארוך טווח. ביאה שלא כדרכה היא קשה לנשים רבות, בטח לנשים צעירות, ולעיתים קרובות היא כואבת ולא נעימה להן. יתכן בהחלט שאשתך תהיה חריגה, אולם מהתיאור שלך זה לא נראה כך.  אני לא רואה איך זה מחליף את היחסים בתורה בריאה.

הפתרון הנכון יותר מבחינתכם הוא "ביאה דרך איברים". זה לא דבר שמתירים בדרך כלל, אולם במקרה שלכם הוא יכול לעזור. הכוונה היא בעיקר שאתה מתחכך בגופה של אשתך, ואין למעשה חדירה לנרתיק. הפליטה יכולה, במקרה כזה ועל פי היתר מיוחד, להיות על הגוף. רצוי קרוב ככל הניתן לאותו מקום (לנרתיק), כלומר- באיזור הירכיים, בין הרגליים (מתחת לאותו מקום) וכדומה. המקרה המיוחד שלכם והצורך להגיע לאיזון פסיכולוגי שיאפשר לכם לקיים יחסים בריאים בעתיד, מתיר את זה.

אם מבחינת אשתך זה בסדר. אז זו הדרך שבה אתם צריכים ללכת.

התשובה נתקבלה מהרב יניב חניאמאגר גדול של שאלות ותשובות באתר שורש, בקרו אותנו