הוסף למועדפים|
 
תכנים|שו"ת ברשת|מוצרים 
 
 
התחברות-שלום אורח
 
 
  
 
נס פורים שלא הכרתם!
 
עוד מהרב שמואל אליהו
תודה על כל טיפה. תודה על החיים
מבט מחודש על המאבק עם האיסלאם
ירקות ללא חרקים - האמנם?
חייבים מועמד אמוני לראש ממשלה!
על מקום לוחות הברית
הקדמה לתשובה
למה אנחנו צריכים בית-מקדש?
המהפכה הצרפתית ותשעה באב
חוזרים לקטיף
פגישות בשעת מלחמה
 
עוד בנושא אמונה
תודה על כל טיפה. תודה על החיים
אודות הגולשים בשורש
מוצרי הפרסום בשורש
פרסום לפי קליק בשורש
אודות שורש פרסום יהודי
אודות פורטל שורש
דף תדמית שורש- ראשי
אתר יהדותינו- מאמר פתיחה
דף הבית יהדותינו
מה הטעם לצום על שפעת החזירים?
 
 
נס פורים שלא הכרתם!

הרב שמואל אליהו  ט אדר, תשע  2/23/2010

הרב שמואל אליהו חושף את סיפורו של נס פורים תשי"ג, סטאלין, שמש העמים, מארגן עלילה נוראית על היהודים... ואיך זה נגמר?
.......................

אחד הניסים המדהימים שקרה בימינו בפורים מתברר במלוא עוצמתו עכשיו כשנפתחים הארכיונים החסויים ברוסיה. נס מדהים שהחל להתפרסם כשנישא "הנאום הסודי" של חרוצ'וב, מחליפו של סטלין סמוך למאורעות.
באותם ימים חיו בברית המועצות כשלושה מליון יהודים, רובם הגדול לא זכר את יהדותו בעקבות החינוך הסובייטי הדורסני שהגלה לסיביר כל מי ששמר שבת, כשרות או כל סממן יהודי אחר. הם התערו במהפכה הקומוניסטית ולפעמים אף הובילו אותה.
סטלין היה באותם ימים בשיא כוחו. הוא היה באמצע מסע הטיהורים הגדול ויזם "משפטי ראווה" מתוקשרים היטב כנגד היהודים. הראשון שנפגע היה רודולף סלנסקי ממנהיגי צ'כסלובקיה. הוא הואשם בבגידה והוצא להורג תוך כדי איזכור חוזר ונשנה של יהדותו.
מיד אח"כ, במשפט מתוקשר היטב, האשמו שלושה עשר מנהיגים יהודים, סופרים ומשוררים מובילים. גם הם הוצאו להורג בלילה אחד במרתפי כלא לוביאנקה. אחרי מותו של סטאלין התברר כי המשפטים היו מבויימים, הראיות שקריות. את ההרוגים אי אפשר היה להחיות. גם השנאה כבר פיעפעה באויר. באותו לילה 13 אוגוסט 1952, נתלו בסטאלנו עשרה "חבלני הנדסה" יהודים שהואשמו בחתרנות ובבגידה. גם הם במשפט מתוקשר היטב שגרר אחריו פרץ של אנטישמיות.
"משפט הרופאים" היה אמור להיות השיא. בהודעה רשמית נמסר כי נתגלה "קשר" של היהדות העולמית באמצעות הג'וינט. תשעה רופאים יהודים ובראשם פרופסור ווספי זממו להרוג חמישה מרשלים בצבא, להרעיל את מנהיגי ברית המועצות ובראשם סטלין בכבודו ובעצמו. לפי כתב האישום הם הספיקו להרעיל למות שני מפקדי צבא בכירים, גיבורי ברית המועצות.
העיתונים וכלי התקשורות התגייסו למערכה נגד אויבי העם. בכל מקומות העבודה נערכו אסיפות הסברה שבהם הוזהר הציבור מפני מחבלים נוספים שמתחזים לרופאים. אלפי יהודים פוטרו מכל מכוני המדע, האוניברסיטאות והמרכזים רפואיים. אוירה של פוגרום שררה באויר.
העיתונאים הבכירים דרשו לגרש את היהודים, יסוד חתרני ומסוכן. התאריך היה ידוע, יום פתיחת המשפט. הרוחות השתלהבו, היהודים הסתגרו בביתם מפחד הלא נודע. חוקרים שנברו במסמכי הק.ג.ב מספרים שבאותם ימים הוכנו אמצעי תחבורה נרחבים בהוראת המשטר המרכזי. התוכנית הייתה לעודד פוגרמים רצחניים בכל רחבי המדינה. יתעורר רעש בעולם. המדינה תציל את הנשארים באמצעות הגלייתם לסיביר ולקאזחטאן. הפורעים יוכלו להשלים את מלאכתם בדרך באין מפריע.
מה קטע את התוכנית הזדונית?
פורים!
ביום פורים תשי"ג (1953) יוזף דרגאשוווילי סטלין, איש הפלדה, איבד את הכרתו. יומיים אחר כך נמסר כי "שמש העמים כבתה" - קברניט תנועת השלום העולמית. נושא דגל השלום ועצמאות העמים - הלך לעולמו. (מתוך בטאון מפ"ם – "על המשמר"). פחות מחודש אחר כך טוהר שמם של הרופאים ששוחררו לביתם. "ליהודים היתה אורה ושמחה וששון ויקר".
 


הוסף תגובה
הדפס
המלץ לחבר
שמור
+
-
גודל אות
הוסף תגובה-
שם מלא:
כותרת:
תוכן:
סגור


 
תגובות
 
 
 
תכנים
מגזין
כתבות
ערוצים
מאמרים
דעות
שירותים
המרת תאריך עברי ללועזי
מילון עברי/ אנגלי
ייעוץ ובניית אתרים
תיבת דואר שורש
הנצחות וברכות
כיף
סאטירה
משחקי פלאש
כרטיסי ברכה ממוחשבים
עוד בשורש
אמירת קדיש לע"נ
למורים, בעין חינוכית
סדנאות למורים בנושאי אמונה
שותפים לדרך
אמירת משניות לעילוי נשמת
אמירת תהילים לעילוי נשמת
הובלות דירה
מרכז האשראי לעסקים
פסוקים ומשניות לפי השם
חנות ספרי יהדות
קשר
צור קשר
אי מייל ישיר