close
חזור
תכנים
שו"ת ברשת
מוצרים
תיבות דואר
הרשמה/ התחברות

המאבק מתחיל מבראשית

דסק החדשות/ יד לאחיםה חשוון, תשסח17/10/2007

ארבע מאות מיסיונרים, פשטו בימי חג הסוכות על פארק 'בראשית' שהוקם ליד הכינרת, הם הקימו במקום שלושה אוהלים ענקיים וקידמו את פני 15 אלף בני הנוער שנהרו למקום, מולם התייצבו עשרות פעילים נחושים של יד לאחים

ארבע מאות מיסיונרים, מתוכם מאתיים "מבשרים" שהובאו היישר מארה"ב, פשטו בימי חג הסוכות על פארק 'בראשית' שהוקם ליד הכינרת * הם הקימו במקום שלושה אוהלים ענקיים וקידמו את פני 15 אלף בני הנוער שנהרו למקום * מולם התייצבו עשרות פעילים נחושים של יד לאחים * בתום שלוש יממות, ניתן היה לסכם את האירוע בשני מעצרים משטרתיים, מאות בני נוער שהשאירו פרטים מלאים להמשך הקשר עם יד לאחים ומסך ענק שריתק אליו המונים * תשרי תשס"ח: המאבק מתחיל מבראשית

המידע המודיעיני המוקדם שזרם לאגף למאבק במיסיון בארגון הפעילים יד לאחים לא הותיר מקום לספקות באשר

לאופי הפעולה ההמונית שמתכננים המיסיונרים, המכנים עצמם "היהודים המשיחיים", בפארק 'בראשית' שהוקם למשך שלושה ימים, ליד הכינרת, במהלך ימי חג הסוכות. המידע הצביע על כך שלא פחות מארבע מאות מיסיונרים, בהם מאתיים 'מבשרים' שהובאו היישר מארה"ב, ואשר תפקידם הוא להתערות בקהל להגיש חומר הסברה מפתה ובכך 'לבשר' כביכול על האדרת אותו האיש עפ"ל.


יו"ר יד לאחים, הרב שלום דב ליפשיץ שליט"א, שקיבל את הנתונים לידיו החליט לשגר לאתר קבוצה בת עשרות פעילים. עם בואם של המיסיונרים למקום, הם הופתעו לגלות כי לגדוד שפשט על הפארק הענק ומבואותיו, אורבת דיוויזיה מיומנת היטב המצוידת בחומר הסברה מעולה משלה ובקולות רמים.  

"לא היה אחד מבני הנוער שמי מהמיסיונרים הצליח ליצור עמו מגע ואנו לא הגענו אליו", אמר בסיפוק, הרב אברהם ביטקין, שריכז את חוליית הפעילים של יד לאחים. היו אלו, ציינו הפעילים, שלוש יממות רצופות שבמהלכן כמעט לא עצמנו עין.
 
"היינו עסוקים כל העת במלחמת מגן הסברתית שהוכיחה את עצמה מעל ומעבר למשוער".

בתוך כך עקבו פעילי יד לאחים אחר כל פעילות חריגה מצד אנשי המיסיון ואף עירבו את כוחות המשטרה במקרה הצורך. בפעם הראשונה היה זה כשהבחינו כי המיסיונרים פונים במישרין לצעירים מתחת לגיל 18 ומציעים להם חומר מיסיונרי בשפת חלקות. עד מהרה הופיעו במקום שני שוטרים שעצרו את המיסיונר, לא לפני שפעילי יד לאחים, בתלונתם, הצביעו על הסעיף המפורש בחוק האוסר קיום פעילות מיסיונרית בקרב קטינים.

שעות אחדות לאחר מכן שוב הוזעקו השוטרים לאחר שהמיסיונרים איבדו את השליטה על עצמם, לנוכח הצלחת פעילות הסיכול וההסברה של יד לאחים. כמה מאנשי המיסיון תקפו את אחד הפעילים בניסיון למנוע את הכרזתו לעוברים והשבים שלא להתקרב אל האוהל המפוקפק של המיסיון. אף במקרה זה עיכבו השוטרים לחקירה את המיסיונרים הפורעים. מהמחלקה המשפטית של יד לאחים נמסר בהקשר לאירועים אלו כי לא ייאמר די בטיפול הנקודתי המשטרתי וכי תוגש תלונה מסודרת למשטרת טבריה לשם המשך החקירה.

במשך כל ימי הפארק הוצב במקום מרכזי מסך ענק שבו הוקרן כל העת על-ידי אנשי יד לאחים סרט הסברה מרשים ומושקע מאוד נגד הסכנה המיסיונרית שהופק על-ידי יד לאחים, אשר קולותיו נשמעו בכל מתחם הפארק, באמצעות רמקולים רבי עוצמה. אלפי בני נוער היו רתוקים לסרט המרהיב ותוכנו נקלט והתקבל בתודעתם.

במרוצת ימי קיומו של הפארק קיימו פעילי יד לאחים שיחות אישיות עם אלפי בני נוער, מלבד הבהרת המסר הברור לפיו המיסיונרים המסבירים להם פנים אינם אלא אויבי העם היהודי המבקשים להכריתו באמצעות המרת דתם של יהודים רח"ל. מאות מבני הנוער השאירו לפעילי יד לאחים את שמותיהם וכתובותיהם לשם המשך קיומו של קשר רצוף לאחר שהתוודעו לאור התורה והמצוות.

עם תום פעילות הפארק, בלילה האחרון, הועמסו שלושה ארגזים עמוסים בעלונים, ספרים וחוברות שחולקו על-ידי המיסיונרים לבני הנוער ונאספו בעקביות על-ידי פעילי יד לאחים, לבל תיכשל בהם ח"ו שום נפש תועה.

יו"ר יד לאחים, הרה"ג רבי שלום דב ליפשיץ, העלה על נס את מסירותם של הפעילים אשר עשו חלק מימי החג הרחק ממשפחותיהם על מנת להציל נפשות מידי מסיתים, בד בבד הדגיש הגרש"ב ליפשיץ כי רשימת השמות והפרטים של בני הנוער אשר פעילי יד לאחים באו עימם במגע תטופל ביסודיות. "לא די לבלום את פעילותם ההרסנית של המיסיונרים", הטעים הגרש"ב ליפשיץ והוסיף: "המטרה שלנו היא להוציא יקר מזולל ולהביא לכך שהילדים הללו, שעלולים היו בקלות רבה להיות מולכים שולל וח"ו לעבור על דתם, יתקרבו אל היהדות ואל עול נועם תורה ומצוות".
הוסף תגובה
שם השולח
תוכן ההודעה