close
חזור
תכנים
שו"ת ברשת
מוצרים
תיבות דואר
הרשמה/ התחברות

טיפים להוזלה בעלויות משק הבית

יואל רדושרל כסליו, תשעב26/12/2011

בימים של עליות מוגברות וניסיון להצטמצמות- רעיונות מעשיים ביותר לצמצום עלויות משק הבית.

תגיות:

כולנו מכירים את ההתמודדות היומיומית עם ניהול משק בית תקין ויעיל הכולל תשלומי חשבונות שלעיתים קרובות עומדים על סכומים גבוהים. אם נקפיד ונשים לב לניואנסים קטנים נבין כי ישנן דרכים פשוטות והגיוניות לצמצום עלויות במשק הבית

המזגן
ניקוי מסנני האוויר במזגן באופן תדיר יוביל לפעילות טובה יותר וכפועל יוצא יצרוך המזגן פחות אנרגיה במהלך פעילותו. המסננים הנקיים מאפשרים זרימת אוויר בדרך קלה ופחות מאומצת.

איטום החלונות
בזמן פעילות מיזוג האוויר קירור בקיץ או חימום הבית בחורף, חלון שאינו אטום גורם לכך שהמיזוג עושה דרכו החוצה במהירות והמזגן, שעובד שעות נוספות, מתקשה לקרר או לחמם את המבנה.

על כן, איטום החלונות יאפשר השארת החום או הקור לטווח זמן רב יותר במבנה וכמובן יחסוך הוצאות חשמל ויסייע בצמצום החשבון החודשי. את האיטום אפשר לבצע לבד ע"י הדבקת סרטי ספוג או חומר דומה על מסגרת החלון (ניתן לקנות בחנויות עשה זאת בעצמך) או במקרה של חלונות אלומיניום החלפת ה"מברשות" או גומיות האיטום שעל החלון.

לעומת צורות החימום האחרות, המזגן נחשב לבטיחותי היעיל והזול ביותר.

הגג
מומלץ לבדוק את הגג פעמיים בשנה ,כאשר בדיקה אחת הינה במטרה לבדוק האם ישנן נזילות- במידה וכן, ייפתר המצב טרם תחילת הגשמים ובכך יימנע מצב של נזילות שעשויות לפגוע בבית.
בנוסף, איתור מוקדם של בעיה יימנע הזמנת פועלים בעתיד אשר עשויים לגבות סכומים גבוהים לטיפול בבעיה שתהפוך מורכבת יותר.
בדיקה שנייה, מומלצת עם בוא הקיץ- במטרה למנוע חדירת חום אל מבנה, צביעת הגג בצבע בהיר או לחילופין, יצירת גינה קטנה, תמנע מקרני השמש הטופחות לחמם יתר על המידה והצורך בהפעלת המזגן יפחת.

הגינה
לעומת חודשי הקיץ, החורף אינו מצריך טיפולים רבים בגינה מכיוון ופריחת מרבית הפרחים והצמחים הינה בעיקר בחודשי האביב והגשם שיורד מצריך פחות השקיה. לכן יש לסכם עם הגנן שכיסוח הדשא ותחזוק הגינה יתבצעו בתדירות נמוכה יותר. בכל עונה יש להקפיד על טיפול מונע בגינה אשר יימנע הוצאות שאינן מתוכננות, לדוגמא, גיזום עצים שמטים ליפול עשוי למנוע מצב של נפילת עצים על רעפים או מרזבים והריסתם. השקיה של גינה עדיפה תמיד לפנות בוקר מכיוון ובשעות היום המים עשויים לגרום להופעת פטריות בצמחים- מה שיוביל להוצאת כספים במטרה לטפל בבעיה.

תאורה
כיום באזורים רבים ברחבי העולם, עוברים התושבים להשתמש בתאורה חסכנית, מדובר בתאורתPL במקום הלוגן ונורות ליבון שמחממות ומבזבזות אנרגיה. נורות PL בולטות באורח חיים ארוך ותאורה גבוהה בוואטים נמוכים יותר. המחיר אמנם יקר יותר מהנורות האחרות אבל עדיין מדובר בעסקה חסכונית לאורך זמן.

מים
החסכמים אשר מותקנים על ברזי מים נמצאים כיום בבתים רבים בישראל מתוך מודעות למצב המים במדינה שעל אף ונדמה שישתפר, עדיין המצב רחוק מלהיות משביע רצון. התקנת חסכמים עשויה להביא לצמצום של עד כרבע מצריכת המים.

רכב
גם בחסכון הרכב ישנם טיפים שעשויים להפחית הוצאות באופן ניכר:
צמיגים-יש להקפיד למלא את הצמיגים אוויר במידה נכונה, מכיוון ורכב ללא אוויר בגלגלים במידה מספקת יצרוך יותר אנרגיה ובנזין במהלך הנסיעה.
עם זאת יש להקפיד שהצמיגים לא יהיו מנופחים מדיי מכיוון וזה עלול לגרום לשחיקתם.
הוצאת ציוד מיותר מהרכב מומלצת מאוד, מכיוון וציוד מיותר מכביד על האוטו שכתגובה מתאמץ יותר בנסיעה וצורך יותר דלק.
ברכבים ישנים יש להוסיף תוסף לדלק אשר מסייע לניצול טוב יותר של הבנזין.
נהיגה מתונה תורמת גם היא להוזלת עלויות זאת משום שהאצה מבזבזת דלק ועצירות פתאומיות שוחקות את הבלמים.

הכותב הוא מנכ"ל חברת חברת א.ד.מ ניהול ואחזקת מבנים בע"מ

הוסף תגובה
שם השולח
תוכן ההודעה