מתוך אתר "שורש, גולשים לתוכן": www.shoresh.org.il

ביאה דרך איברים

שאלה:
שלום כבוד הרב יש לי בעיה מאוד קשה אני ואישתי התחלנו לשמור טהרת המשפחה והפסקנו להשתמש בקונדום. ניסינו לקחת גלולות למניעת הריון ולצערי אישתי לא יכולה מקיאה את זה ניסינו גם מדבקות וגם איתם יש לה בעיה למרות שהיא רוצה מאוד אבל ממש לא יכולה. ניסנו גם טבעת אבל הרופא לא אישר כי עברנו קייסרי. אנחנו כעת בבעיה אנחנו לא יודעים מה לעשות ניסנו הכל. אני לא יכול לשאול את הרב שלי ממש לא נעים לי. אני שואל את כבוד הרב אנחנו צריכים להיות ביחד אבל איך לאור המצב שנוצר נעשה זאת? הבנתי שיש כמה דברים מותרים כמו דרך איברים האם מותר לי להוציא זרע על הגוף שלה או בתוך איברים אחרים? תודה על התשובה .

תשובה:
כפי שכתבתי כמה פעמים בעבר בעניין הזה, יש כאן שני עניינים. הענין של היתר ביאה דרך איברים ובעניין של המניעה. 
אלו שני דברים שונים, גם אם נאמר שבמקרה שלכם מותרת ביאה דרך איברים, ביאה כזו איננה יכולה להוות פתרון ארוך טווח למניעת הריון, מהרבה סיבות, שהעיקרית שבהן היא שהזרע לא יוצא בבת אחת, אלא הרבה פעמים בטיפות ולכן אם מקיימים יחסים באותו מקום ו"פולטים" בחוץ, האשה עדיין יכולה בהחלט וטכמעט בוודאות להיכנס להריון.

כך שהפתרון היחיד הוא אך ורק "דרך איברים", וזה כמובן לא שייך לאורך זמן, גם מצד הבעל (זו לא ביאה אמיתית, זה מקום יבש וכדומה...) וגם מבחינת האשה, שלמעשה לא חווה יחסים רגילים אף פעם.

כך שביאה כזו איננה יכולה בשום פנים להיות שיטה למניעת הריון. אולי לשבוע, ליומיים, אם יש צורך כזה, אבל לא כשיטה. 

הפתרון היחיד אצלכם הוא ללכת לרופא שימצא פתרון שהוא מצד אחד בגוף האשה (כלומר- לא קונדום), ומצד שני לא יגרום לאשתך להקיא. ביאה דרך איברים היא לא שיטה למניעת הריון בין בני זוג.

התשובה נתקבלה מהרב יניב חניאמאגר גדול של שאלות ותשובות באתר שורש, בקרו אותנו