מתוך אתר "שורש, גולשים לתוכן": www.shoresh.org.il

ביאה דרך איברים

שאלה:
שלום כבוד הרב ברוך השם אשתי לפני שבועיים ילדה את ילדנו הרביעי הבנתי שעד שמותר לשים התקן זה לפחות שלושה חודשים אחרי לידה עקב מצב מורכב, אני ואשתי גרים בצפון הרחוק, אך אני לומד 3 ימים בשבוע במרכז הארץ, אין באפשרותנו הכלכלית והנפשית לחשוב בכלל על עוד ילדים (ברוך השם בלי עין הרע 4 ילדים ב5 וחצי שנים) אז שאלתי היא כזו - אנו לא סומכים על גלולות או כל אמצעי אחר, פרט להתקן שהמניעה היא 100%, עד שאשתי תשים התקן, מה עושים?? איך אפשר להיות ביחד ועדיין למנוע במאת האחוזים? קראתי קצת באתר על ביאה דרך איברים, לא חשבתי שזה מותר.. הגענו למצב שאפילו אמרנו שלא נהיה יחד עד שלא יהיה התקן, אבל לא אצליח להחזיק כל כך הרבה זמן! אשמח לתשובתך ועזרתך תודה רבה

תשובה:
מזל טוב על הולדת הבת. תזכו לגדלה לכל מילי דמיטב, ברכות ואור.

אני סבור שבמצבם אכן כדאי למנוע קצת זמן, עד שתתאוששו ותרגישו בשלים לילדים נוספים.

לגבי עניין הגלולות- מאוד התקשיתי להבין מדוע אתם לא בוטחים בהן? למיטב ידיעתי ונסיוני (בתשובות לאנשים), זה אמצעי מניעה בטוח ביותר, ואני לא סבור שיש הפרש משמעותי כל שהוא בין גלולות לבין התקן. האחוזים מאוד מאוד דומים. מיליוני (או מילארדי?) נשים בעולם בעולם משתמשות בגלולות ולא ידוע על פספוסים משמעותיים בענין. אני סבור שכדאי לכם התייעץ בעניין עם רופאת הנשים, זה נשמע לי שהמידע שלכם שגוי או לפחות או לא מדוייק.

לגבי עצם העניין, מכיוון שגלולות נחשבות לאמצעי מניעה בטוח, ונשים אין ספור משתמשות בהן, אני לא רואה סיבה להתיר ביאה דרך איברים עד שיתברר לכם אחרת.

התשובה נתקבלה מהרב יניב חניאמאגר גדול של שאלות ותשובות באתר שורש, בקרו אותנו