close
חזור
תכנים
שו"ת ברשת
מוצרים
תיבות דואר
הרשמה/ התחברות

כבו את הטלוויזיה והדליקו את החיים!

מ/ מהגולשיםטו אב, תשסז30/07/2007

שלום רב קוראים לי מ. אני אחד מבוגרי בנ"ע, ורציתי לשתף אתכם בנקודה שמעסיקה אותי וכואבת לי כבר מספר שנים. אני יודע שהנושא מורכב וקשה, ובכל זאת אני מבקש מכם שתקדישו כמה דקות מזמנכם לקריאת הדברים. כל הרוצה לקחת את הדברים ייקח.

שלום רב קוראים לי מ. אני אחד מבוגרי בנ"ע, ורציתי לשתף אתכם בנקודה שמעסיקה אותי וכואבת לי כבר מספר שנים. אני יודע שהנושא מורכב וקשה, ובכל זאת אני מבקש מכם שתקדישו כמה דקות מזמנכם לקריאת הדברים. כל הרוצה לקחת את הדברים ייקח.

1. הזמן הוא ערך יקר שאי אפשר להחזירו לאחור, צפייה ממושכת ולא מבוקרת היא בזבוז זמן יקר, הגורם להרס מערכות שלמות: חיי החברה, משפחה, חוסר שינה, לימודים וכדומה.
 
2. הורים הרוצים שקט תעשייתי, מושיבים ילדיהם מול המרקע, כדי להשיג שלווה בבית- זוהי תופעה נוראית! האם על מנת להשיג רגיעה, נשתמש באמצעי כל כך שלילי ומזיק?!

3.

ההרגל לצפייה ומחשבה שטחית המלווה בהמון יצריות הרסנית אינה מאפשרת לקלטת מושגים עליונים ומופשטים בתורה, ובוודאי פוגעת ביראת השמיים ובקישור למקורות הקודש.

4. נרענן קצת מחקרים עדכניים להגברת התודעה:
א. על פי מחקר עדכני שנעשה בניו זילנד, צפייה ממושכת בילדות מול המרקע מגבירה את הסיכון לבעיות בריאות בבגרות (פורסם בגיליון רפואי “the lancet” ). כמו כן, פורסם באוניברסיטת ת"א שאנשים שצופים בטלוויזיה במשך שנים עלולים להיפגע במוחם,להשתגע או לחלות באלצהיימר.
ב. סקר באמריקה שנערך בקרב ילדים בכיתות ג-ח גילה שככל שגדל מספר שעות הצפייה כך גדלה תפוצת תסמיני החרדה, הדיכאון והלחץ הפוסט טראומתי.
ג. הטלוויזיה הופכת הרבה אנשים לאלימים, בניסוי לקחו בני 14 עד 16 שיצפו 3 שעות ביום בסרטים אלימים ואחרים שיצפו שעה ביום וראו שאלימותם של הראשונים היא פי 5 מזו של השניים.
ד.אם הטלוויזיה לא היתה קיימת היו בכל שנה בארה"ב פחות 10,000 מקרי רצח, 70,000 מקרי אונס ו700,000 מקרי אלימות.
ה.הטלוויזיה יוצרת אנשים חסרי יכולת ריכוז ובעלי חשיבה שטחית, דבר שגורם לניוון לחצי השמאלי של המוח.
ויש עוד הרבה מה לכתוב, אך הזמן קצר.

5. אז מה כן?
א. קראו ספרים, הירשמו לקורסים שיעשירו את חייכם, שחקו משחקי כדור, לימדו תורה, פעלו חסד, צאו לטיול עם המשפחה, קיימו פעילות גופנית קבועה מחוץ לבית או בבית, הזמינו חברים הביתה, השתתפו בחוגים ועוד ועוד ועוד...
ב. מומלץ לקרוא את הספר "האמת מאחורי המסך"/ש. כהן, שמסביר בצורה נפלאה בנושא זה.

6. אנחנו דתיים לא?! אז נסיים בפסיקה הלכתית מובהקת של אחד מגדולי דורנו:
" אבל עצם הכנסת טלויזיה בבית, כבר העלו גדולי הפוסקים של דורנו לאסור הדבר בהחלט, משום מושב לצים, וביטול תורה, והמסתכל בתכניות הטלויזיה הוא מגרה יצר הרע בעצמו על ידי הסתכלות בסרטים של תועבה, ומשחית נפשו... וכל שכן במראות הטלויזיה, שעל זה נאמר (בסוטה דף ח' ע"א) אין יצר הרע שולט אלא במה שעיניו רואות. וקראו על המביא טלויזיה בתוך ביתו, לא תביא תועבה אל ביתך, ומכל שכן מי שיש לו ילדים בבית, שמכשילם ומחטיאם ומרחיקם מהדרך הישרה, ועובר על מה שנאמר אל תשכן באהלך עולה. ושומע לנו ישכון לבטח."

מ./אשמח לקבל תגובות 0505727709  

לעילוי נשמת שמעון וניסים בן צדוק, ולעילוי נשמת מרים בת ר' יצחק.
הוסף תגובה
שם השולח
תוכן ההודעה