close
חזור
תכנים
שו"ת ברשת
מוצרים
תיבות דואר
הרשמה/ התחברות

המיסיונר המומר כתב: תעיתי והטעיתי

דסק החדשות/ יד לאחיםכח אלול, תשסז11/09/2007

למחרת, פרסם המיסיונר הודעה דרמטית, שהייתה לנגד עיני אלפי קוראים: "רבותי, אנשי יד לאחים ביקרו אותי אתמול; אני מתנצל על כל מה שפרסמתי עד כה, היהדות היא הדרך היחידה"

noimage.gif
התלונות על אתר מיסיונרי מקוון, הפופולרי בקרב המוני צעירים ובני נוער, לא חדלו להציף את האגף למאבק במיסיון של יד לאחים. לא היה שבוע שבמהלכו לא נרשמו כמה פניות על כך שהחומר המופיע בו כתוב בסגנון רהוט ושווה לכל נפש ומפיל חללים רבים. אחת הייתה מטרתו: להעביר יהודים על דתם רח"ל.

ביד לאחים החליטו לתפוס את השור בקרניו. על מחלקת המודיעין הוטלה המשימה להגיע אל האיש העומד מאחורי האתר, שעד כה הופיע בשם אנונימי כשמסך של ערפל אופף את דמותו. טובי המוחות שישבו על המדוכה הצליחו לפצח את השם האמיתי המסתתר מאחורי "המבשר", שם הקוד שבחר לעצמו
המיסיונר בעל לשון החלקלקות. ברגע שבידי יד לאחים היו שמו וכתובתו המלאים של המיסיונר, החלה להתקבץ מפת נתונים מלאה על האיש ופועלו. הסתבר שמדובר ביהודי הקורא לעצמו 'יהודי משיחי' שרואה לעצמו זכות וחובה לגרום לכך שכמה שיותר יהודים יאמינו באותו האיש ויהיו סרים למנהיגותו רח"ל. במסגרת זאת, הקים את האתר המקוון ואשר במסגרתו הוא מוליך שולל יהודים רבים, בהם בני נוער וצעירים המחפשים את זהותם האישית.
לפני כחודש, הופתע המיסיונר לשמע נקישות בדלת ביתו שבנתניה. שלושה אנשים בעלי חזות תורנית מובהקת ניצבו בפתח הבית וביקשו לשוחח עמו בניחותא. היו אלו הרב אברהם ביטקין, הרב מאיר כהן והרב מ' , ניצול מיסיון שהפך לפעיל. אתם בטוחים שלא טעיתם בכתובת? שאל האיש כמהסס. "אנו משוכנעים שלא טעינו, המבשר", השיב לו אחד מהם. כשומעו את שם הקוד, הבין המיסיונר כי לראשונה עלו על עקבותיו וכי מטרת הביקור אינה תמימה. הוא הזמינם אפוא להיכנס בחוסר רצון בולט.

השלושה הציגו עצמם כאנשי יד לאחים והמיסיונר זע על כיסאו באי נוחות. מששמע את שמו של הבכיר שבחבורה, מ', הביט בו כלא מאמין. שמו היה לו מוכר היטב כאחד מבכירי 'היהודים המשיחיים' שעשה נפשות רבות למיסיון באזור השרון. הוא עצמו היה שותף להלם שכבש את שורות המיסיון עם היוודע דבר היעלמותו לפני כשנתיים מבלי שיותיר אחריו כל עקבות. עתה, בראותו אותו כיהודי ירא ושלם המקפיד על קלה כבחמורה, כמי שנמנה עם בכירי הפעילים של יד לאחים, הלה לא ידע את נפשו.

האם אתה רוצה לדעת את האמת הצרופה או שטוב לך עם האמת שלך? פתח ד' כשהוא מנצל את ההלם בו נתון המיסיונר. זה היה הפתיח לשיחה מרתונית של סיעור מוחות שנדמה היה כי אין לה קץ. על כל טיעון שהציג המיסיונר – הציגו בפניו השלושה פירכות חד משמעיות. המגדל הגבוה שבנה לעצמו, בחסות כזבי הכת בה היה חבר, מאז פנה עורף לעמו ומולדתו, הלך וקרס כמגדל קלפים.

לאחר קרוב לשמונה שעות של שיחה, הישיר המיסיונר את עיניו הלאות בפני שלושת אנשי יד לאחים ואמר להם: "נתתם לי חומר רב למחשבה. עלי לעבד את הנתונים ולחשוב עליהם ביני לבין עצמי". השלושה קמו ממקומותיהם, לחצו ידיים והותירו את המומר לבדו עם מחשבותיו, כשבלבם תפילה כי הדברים שיצאו מן הלב ייכנסו אל הלב. ברור היה להם כי לא רק גורלו של יהודי תועה, מיסיונר, ניצב על כף המאזניים כי אם גורלם של יהודים רבים שהלה ממשיך כל העת להוליכם אל עברי פי פחת.

היה זה למחרת בשעה אחת עשרה לפני הצהרים. בלשכתו של יו"ר יד לאחים, הרה"ג רבי שלום דב ליפשיץ, התקיימה באותה עת ישיבה בוערת על עניינים שעל סדר היום, בהשתתפות ראשי הארגון. אל החדר התפרץ הרב מאיר כהן, מבכירי פעילי האגף למאבק במיסיון, שכאמור היה בבית המיסיונר יום קודם לכן, ובידו תדפיס. בעיניים נרגשות התנצל על ההפרעה והצביע על התדפיס שבידו. "ראו מה כתוב כאן".

ראשי יד לאחים מיהרו ליטול את התדפיס ולקרוא מתוך הנאמר בו, שחור על גבי לבן:
"קוראים יקרים", פתח המבשר האלמוני את קריאתו הדרמטית באתר הפופולרי שלו, תחת הכותרת "מהפכה רוחנית". "במשך תקופה ארוכה האמנתי בלב שלם באותו האיש. במסגרת זאת ניהלתי את האתר הנוכחי, השבתי לכל שאלותיכם ואף יזמתי דיונים ערים במטרה כנה לשכנע אתכם באמת זו. רבותיי, צר לי לאכזב אתכם אך גם אני עצמי התבדיתי. הגעתי למסקנה שהלעטתי אתכם בשקרים שהומצאו על-ידי בני אנוש. הבשורות אינן אמינות! זאת המסקנה שהגעתי אליה ועכשיו אני גם בטוח בה". 
"רבותיי", מסביר 'המבשר' את המהפך שהתחולל בו "אנשי יד לאחים ביקרו אותי אתמול בביתי והם האירו את עיניי. הם הוכיחו לי פעם אחר פעם כיצד כל טיעוני הסבריי ומקורותיי בשקר יסודם.
"אני מתנצל בפניכם, קוראים נאמנים, אך כל הדברים שקראתם כאן, אלו פשוט דברי שקר. היהדות היא הדרך הנכונה והיחידה. הוכחות לכך יגיעו בהמשך".

אנשי יד לאחים מיהרו ליצור קשר עם היהודי השב כדי לחזקו ולאמצו. בימיו הראשונים לאחרונה הוא הצטרף לסמינריון של ערכים ועתה הוא עושה בבטחה את צעדיו בעולם התשובה.

בהתאם ל"תשובת המשקל" האמיתית עליה הצביעו חז"ל, הפך האתר המיסיונרי למקום תשובה המאיר את עיני התועים, תוך כדי שיתוף פעולה מלא עם אנשי יד לאחים, המשיבים באמצעותו לשאלות הפונים ומנתבים את דרכם.
הוסף תגובה
שם השולח
תוכן ההודעה