close
 
הוסף למועדפים|
 
תכנים|שו"ת ברשת|מוצרים 
 
 
התחברות-שלום אורח
 
 
  
 
הלכה | אמונה | שונות | מצוות | מידות | הדרכה | דיני ממונות | צניעות - בינו לבינה | תפילה | הלכות שבת | כשרות | תורה/ פרשת שבוע | 
.......................

הרב ישי סמואל | הרב אייל גריינר | צוות הר ברכה | דני ארגמן | הרב ברוך אפרתי | 
 
 
 
עוד מהרב יניב חניא
לימוד גמרא בעזרת אמצעים
למה רע לצפות בסרטים אלימים?
האם יש התייחסות לגבי חומרת החטא של זרע לבטלה
שימוש בקריסטלים ואבנים
אדם ללא ייצר מיני מבוגר מעל 45
סגולה לפרנסה עור של נחש
באיזה גיל אישה כבר לא יכלה להקלט?
האם יש התייחסות לצבע של הכלב?
קעקועים לאישה
חלומות מוזרים כאילו אמיתי
 
עוד בנושא צניעות - בינו לבינה
אדם ללא ייצר מיני מבוגר מעל 45
מי מגן יותר התורה או האישה
האם יוסף ואליהו הצדיק היה נשואים?
האם מותר לשמש המיטה בזמן קורונה
הלכות נדה
הלכות נידה ללייטים
בעילת גויה-המשך
פריה ורביה
מצוות פריה ורביה
חילוני וחילוניה בני 16
 
 
בינו לבינה...

הרב יניב חניא  יב סיוון, תשפ  6/3/2022

.......................

שאלה:

שלום הרב. אני נורא נבוכה להעלות זאת על כתב, אבל אני לא יודעת למי לפנות. אז מצטערת על השאלה אם זה יגרום לך לאי נוחות. אני ובעלי נורא מתוסכלים. בעלי סובל מ"התקפות" שפתאום הוא מרגיש שהוא "חייב"יחסים, וכשאני קצת רוצה לדחות, הוא לא מתאפק ומוציא על עורי ז"ל... במיוחד בחדר, איך שאנו מתפשטים, כבר יש לו שפיכה, לעיתים בבגדיו(סליחה). הוא לקח משחות והכל, בקושי עזר...נראה שהוא מדי מרוכז בעצמו, גם אחר השפיכה המוקדמת, כשאני מבקשת שימצוץ לי(סליחה שוב) איך שהוא מרגיש חיכוך באיבר שלו על גופי הוא כבר "חייב" שאמצוץ לו והוא שוב פולט.... 1. איך אני לוקחת יוזמה, כשכל דבר שאני רוצה לעשות הוא מרגיש דחיה מזה כי זה לא ראוי, לדוגמא, שאני רוצה לחכך באיברו עם החזה שלי (מצטערת)... 2. האם אפשר שהחדירה תהיה גם אם יש עלינו עוד בבגדים, באור לפני שבעלי מוז"ל? ואחרון: בעלי מתקשה "למצוא" את אותו מקום (אנו נשואים טריים), ועד שהוא מגשש מאוד כואב לי וגם קורה לו כבר... איך אני יכולה שאיברו יכנס מהר בצורה חלקה בלי "לגשש"?? סליחה הרב על המילים, אבל אנו כבר הרבה שבועות לא מגיעים לחדירה בגלל זה....מאוד מתוסכלת. תודה הרב

תשובה:


לא צריך להרגיש נבוכה בגלל עצם השאלות. הן לחלוטין לגיטימיות. אולי הניסוחים קצת חדים... אבל אני רגיל. אני עוסק בזה רבות.

יש בשאלה שלך כמה וכמה עניינים. וקצת חסר לי בשאלה שלך הרקע המשפחתי שלכם (הכוונה היא למגזר- חרדי, דת"ל, מסורתי...)

כמה דברים-
מה שאת מתארת הוא מצב לא ממש נדיר אצל זוגות צעירים. לוקח זמן, בעיקר אצל אנשים שבאו מרקע שבו הם לא נחשפו לנשים בכלל, להתרגל לעצם הנוכחות הנשית, הריח, הגוף וכו'. ולכן יש שפיכה מוקדמת הרבה פעמים. אבל מה שאת מתארת הוא בהחלט קצת קיצוני, וצריך להבין למה.

משחות ועזרים לענ"ד לא אמורים לעזור כאן. הם יכולים לעכב בזמן החדירה עצמה ולזההם נועדו, אבל אני לא חושב שהם נועדו למי שעוד בבגדיו כבר מרגיש שהוא לא יכול לעמוד בזה.

גם לא ברור לי מה הכוונה שבעלך "חייב", האם הכוונה לעצם הקרבה אליך הוא להוצאת הזרע. הדבר הראשון הוא טבעי ורגיל, בטח אצל זוגות טריים והוא אפילו טוב (במידה), שהבעל ירגיש שהוא "חייב את אשתו". אבל אם הוא חייב להוציא, זה כבר משהו אחר.

עוד הקדמה קטנה- יש קצת סתירה בין השאלה שלך, שמעידה על שלב מאוד ראשוני בקשר, לבין הצורך שלך לקחת יוזמה לגבי החזה וכדומה... זה נראה לי כאילו מעורבב אצלכם מוקדם ומאוחר... שהרי אם לא מגיעים בכלל לחדירה, לכאורה זו צריכה להיות השאיפה, הרבה לפני עניינים אחרים.

בכל מקרה-
1) אם לא מדובר בבעיה פיזית של ממש, השינוי חייב לבוא מבפנים. במחשבות וברקע המחשבתי של בעלך... האר"י ז"ל אומר שהמקום שבו מגיעים לואהבת לרעך כמוך בצורה הכי גבוהה זה ביחסי אישות. למה? כי שם האדם צריך להיות הרבה פחות מרוכז בעצמו, כשהוא מגורה ורק רוצה שיעשו לו טוב. כשאדם מסוגל להגיע ברגעים הללו לכך שהוא רוצה לעשות טוב לבת הזוג- זה ואהבת אמיתי. כך שהשינוי הראשוני חייב לבוא במח. בעלך חייב להבין שהוא לא היחיד ב"משחק" הזה ושיש צורך לחשוב עליך, על הצרכים והרצונות. ואין כזה דבר "חייב". כמובן לא מדובר במצב שאחרי חדירה שבו הוא כבר ממש מגורה ובוער... אלא על כל ההקדמות. 

2) אני לא רואה איך את יכולה לקחת יוזמה בלי לדבר על זה, להבהיר לו את זה ולדון בעניין. שוב, חסר לי הרקע שלכם בשאלה שלך, אבל אולי יש מקום שהוא יפנה למדריך חתנים, או למישהו לדבר איתו שיסביר לו את זה יותר. אני לא מבין שאת "תמצצי" לו זה נראה לו בסדר ואילו חיכוך בחזה גורם לו דחיה... זה מוזר קצת. וצריך להבין את הרקע לזה. האם הוא חושב שרק דברים שבאים מצד הגבר הם בסדר? האם עצם היוזמה שלך דוחה אותו? אולי הוא מרגיש שאת יודעת יותר ממנו והוא לא? (נניח במצב שאת חוזרת בתשובה ואילו הוא חרדי מבית)... יש כאן איזו סתירה.

3) אני חושב שבהחלט מותר ואולי אפילו רצוי שתקיימו חדירה כשאתם עדיין בבגדים כדי להקל על השפיכה המוקדמת. אבל לאחר מכן חייב להיות המשך. פשוט מעבירו את העניינים שלפני לאחרי. זו עצה שהרבה פעמים נותנים למי שסובל מבעיה דומה... להחליף את הסדר. זה לא הכי רצוי ולא הכי מושלם, אבל יכול לפתור בעיות...  כמובן מתוך הבנה ברורה וגמורה שלו שאחרי זה הוא "מחוייב" לענג אותך ולע/שות את הסדר ההפוך. למרות שהוא כבר אחרי השיא.

4) כדי להקל בחדירה אפשר בהחלט לעשות שימוש במשחות, הכי טוב פשוטות ורגילות על בסיס מים. או ממש להרטיב את המקום במים. זה מאוד מקל. אם זה לא עוזר הכי טוב זה שאת תעזרי לו... פשוט תקחי את האיבר ביד ותנחי אותו למקום. אני מניח שבפעמים הראשונות זה יגביר את הגירוי שלו, אבל זה יקל על מציאת המקום מאוד. גם כאן מדריך חתנים מנוסה או רב שעוסק בעניינים הללו יכול לעזור בהנחיה.. (לדוגמא- פעמים רבות חתנים צעירים לא מבינים את הקרבה בין אותו מקום פי הטבעת... ומתרחקים מזה). 

אז כמה דברים- שינוי מחשבתי של בעלך, רטיבות גדולה במקום מראש (בשלב ראשון אל תסמכו על רטיבות טבעית, עצם זה שיש בעיה יכול לגרום לייבוש שלך), הנחיה עם היד שלך, ולקיים יחסים בשלב ראשון, אולי אפילו עם בגדים, ואחר כך את ההתעלסות.
 
יחסי מין אוראליים  שלום,

יש לי קצת בעיית הבנה בשאלה-
שאלה על מקומות עיסוי גויה  א. יש כאן כצה עהירות- הראשונה היא שז"ל, הוצא
דבר חדש  אני לא כל כך מבין את הקשר בין הפסקת הכדורים ל
איסור אוננות ?  טוב, זה פחות או יותר כל התורה כולה על רגל אחת
ביאה דרך האברים  אני סבור שבמקרה הזה אפשר להתיר ביאה דרך איברי
יחסי אישות לאחר שינה  זה לא רק בעניין של קישוי מאשה אחרת, אלא גם ענ
 
.......................

שלח שאלההדפסהמלץ לחברשמורגודל אות:+-
.......................

 
 
 
תכנים
מגזין
כתבות
ערוצים
מאמרים
דעות
שירותים
המרת תאריך עברי ללועזי
מילון עברי אנגלי
הנצחות וברכות
כיף
סאטירה
כרטיסי ברכה ממוחשבים
עוד בשורש
אמירת קדיש לע"נ
סדנאות למורים בנושאי אמונה
פסוקים ומשניות לפי השם
חנות ספרי יהדות
שותפים לדרך
מאגר תמונות לחגים
השתלת שיניים בהרדמה מלאה
הסרת משקפיים בלייזר
אמירת משניות לעילוי נשמת
איתור נזילות מים
הובלה בישראל
קידום בגוגל
מרכז האשראי לעסקים
הדברת מזיקים בגינה
קשר
צור קשר
אי מייל ישיר