close
חזור
תכנים
שו"ת ברשת
מוצרים
תיבות דואר
הרשמה/ התחברות

אנו מטפלים בהם ובעדינות והם מובלים לנצרות

מערכת שורשז אייר, תשעא11/05/2011

יד לאחים חושף- הארגון המיסיונרי 'ידיד ישראל' במסמך פנימי מזעזע: "אנו דואגים לאנשים שסובלים מדיכאון וחוסר בטחון ומובילים אותם בעדינות לנצרות, תרמו לנו להוביל אותם"

התכתובת הפנימית מפרטת: "אנו דואגים ליתומים ואלמנות, שרידי שואה ונזקקים ומקיימים איתם מפגשים רבים" * המרדף הנואש שלהם אחר כל יהודי כולל גם: עיוורים, חרשים ופגועי נפש * יו"ר יד לאחים, הרה"ג רבי שלום דב ליפשיץ: הודאת המיסיונרים במעשיהם הנלוזים מחדדת את הצורך הדחוף בתיקון חוק המיסיון

לאנשי האגף להצלה ממיסיון של ארגון הפעילים יד לאחים לא נותר אלא לעיין במסמך שהגיע לידיהם, לקרוא ולהיווכח בעזות המצח של המיסיונרים, המעידים במו פיהם על מעשיהם הנלוזים, ללא כחל ושרק. היה זה מנשר פנימי של הכת המיסיונרית ידיד ישראל, אל תורמיהם בשוויץ שביקרו בישראל ושאנשי יד לאחים הצליחו לשים ידם עליו.

כך נאמר בתכתובת הפנימית עליה חתומים המיסיונרים צ'ארלס וסוניה רייכנברך הנשלחת לתורמים משווייץ, כהזמנה לביקור בארץ: "ישנם אנשים שסובלים מדיכאון וחוסר ביטחון, אנו מטפלים בהם ובעדינות הם מובלים לנצרות ... תורמים יקרים, אנו יכולים להקל על המצוקה ולהוביל אנשים לנצרות".

המסמך המדהים מונה אחת לאחת את האוכלוסיות שעליהן פונים המיסיונרים: "אמהות חד-הוריות, אלמנות ויתומים, שרידי שואה, ואנשים נזקקים מכל סוג" ומפרט את אופי הפעילות: "מחלקים ארוחות ופונים אל אנשים, מתפללים איתם ומפנים אותם אל מרכז השיקום המשיחי ...הצורך למרכז קהילתי נהיה דחוף יותר, ובמשך השבוע מתקיימים מפגשים רבים".

פיסקה מיוחדת במסמך מספרת גלויות ובצורה שאינה משתמעת לשתי פנים על דרכי הרמייה של המיסיונרים. בפיסקה נאמר גלויות כי המיסיונרים מעדיפים לקרוא לעצמם "קהילה" ולא "כנסייה" וכן לקרוא לאותו האיש "ישוע", כדי שלא ליצור רתיעה בקרב מי שבקי בפרטים.

המסמך כולל הבטחה לתורמים הפוטנציאליים שישתתפו בסיור כי התכנית תכלול פגישות עם "מנהל קליניקת שיקום, מנהל בית תבשיל המחלק כל יום 25 אלף ארוחות חינם לילדים ומבוגרים והפתעות נוספות".
כאילו לא די בכך, מפרט המסמך הארוך וגדוש הפרטים שורה של דרכי פעולה מיסיונרית בקרב קהלי יעד מגוונים: עיוורים – שלטובתם אף הודפס ספר מיסיונרי בשפת ברייל, תוך ניצול מצוקת החומר המופיע בשפה זו, חרשים – שלשם הפעילות המיסיונרית בקרבם, הוכשרו במיוחד פעילים שלמדו את 'שפת הסימנים' ואף פגועי מוחין – שבקרבם פועלים מיסיונרים שהוכשרו לשם כך.
המיסיונרים מספרים על יהודים רבים שעברו לנצרות רח"ל, במהלך השנים האחרונות באמצעות פעולות מרמה אלו, חרף המאבק הנחוש והיומיומי של יד לאחים נגד כת הרסנית זו.
יו"ר יד לאחים, הרה"ג רבי שלום דב ליפשיץ, אמר השבוע: "מדהים להיווכח כיצד המיסיונרים נאבקים על נפשו של כל יהודי, מכל סוג שהוא – ואפילו החלש ביותר, ולו בכדי להעבירו על דתו רח"ל לנצרות. "מאויבי תחכמני" - עלינו ללמוד מהם ולהיאבק בכל כוחנו ומרצנו ולא לוותר על אף יהודי שעלול ליפול חלילה, בזרועות המיסיון. הגרש"ב ליפשיץ הוסיף ואמר כי יחד עם הזעזוע והתפילה למען יהודים אלו לבל יפלו חלילה בזרועות המיסיון, ניצול ציני זה של אוכלוסיות חלשות - לרבות ניצולי שואה שניצלו בעור שיניהם לאחר ששתו מכוס התרעלה – בריש גלי, וללא כל רתיעה, מוכיח שוב את חיוניותו הקריטית של העברת החוק האוסר את פעילות המיסיון".
הוסף תגובה
שם השולח
תוכן ההודעה