close
חזור
תכנים
שו"ת ברשת
מוצרים
תיבות דואר
הרשמה/ התחברות

פולארד לראש הממשלה- מה אתה מרוויח מהשקרים?

מערכת שורשכ אדר ב, תשסח27/03/2008

עוד פאן בסיפור הנורא על הפקרתו של פולארד. מדוע מנסה הממסד למנוע מהמבקר לחקור את ההתנהלותבפרשתפולארד? לאן מגיעים הכספים שנטען שנתנו לפולארד?

"אדוני ראש הממשלה, אשתי ואני היינו רוצים להבין מהי התועלת הצומחת לך מהשקרים על אודות תמיכה שמדינת ישראל נדרשת על פי חוק לספק לנו, ואשר נמנעת מאיתנו" - כך כתב השבוע המרגל הישראלי, יונתן פולארד, לראש הממשלה, אהוד אולמרט. רעייתו אסתר התייחסה לטענות הגורמים הביטחוניים שאמרו כי חקירת מבקר המדינה פוגעת במאמצים לשחרר את בעלה ואמרה ל-ynet: "הם מודאגים שתתגלה האמת - איפה נמצא הכסף - וייחשף סחר בדמו של מרגל ישראלי".

פולארד, הכלוא בארה"ב כבר 23 שנה, כתב לאולמרט במכתב שנשלח בדואר רשום: "אם
אתה והממשלה מקצים לרשותנו משאבים ואנחנו לא מקבלים אותם, מי מקבל את הכסף? האם לשכתך מועלת בכספים, והם משמשים באופן לא חוקי לצורך אחר? איננו יודעים בביטחה איזה שחיתות מתרחשת, אולם אנו יודעים כי משהו כאן מריח מאוד לא טוב".


מכתבו האחרון של פולארד נשלח לאחר שעו"ד ניצה דרשן לייטנר, העבירה מכתב לפני מספר חודשים ובו העלתה שאלות מהותיות בנוגע לסוגיית הכספים. "מי הוא הגורם שהעביר את הכסף?" דורשת לייטנר לדעת בשמו של המרגל הישראלי, "מי הם מקורביו שקיבלו את הסיוע? באילו מועדים הועברו הכספים?"

למכתב התקבלה התשובה כי "במרוצת השנים פעלה ממשלת ישראל ועדיין פועלת למען סיוע ליונתן ומקורביו... המדינה העמידה משאבים לטובת יונתן פולארד ולטובת צרכיה של אשתו הנוכחית אסתר פולארד".

עוד נכתב בתשובת המדינה: "איננו רואים מקום לפרט את המידע המבוקש על ידך, מחשש שהדבר ייפגע בטובתו של פולארד ובמאמציה של מדינת ישראל לסייע לו". בפעמים אחרות העבירה לשכת ראש הממשלה מכתבי תשובה לאנשים ברחבי הארץ שכתבו כי מצבה הכלכלי של אסתר פולארד קשה וביקשו לדעת מדוע המדינה אינה מסייעת לה. על כך הם נענו: "מדינת ישראל תומכת ועוזרת ליונתן ומקורביו בכול היבט אפשרי".

אסתר ויונתן פולארד טוענים כי מדובר בשקר גס. "כפי שאתה יודע היטב ב-23 השנים שבהן אני שוהה בשבי, מעולם לא קיבלתי ולו אגורה ממשלת ישראל, למרות שכסוכן ישראלי מוכר אני זכאי לתמיכה ממשלתית מלאה ולפיצוי כספי", כתב פולארד לראש הממשלה.

רעייתו אסתר אמרה ל-ynet:"אם אכן הייתי מקבלת מן המדינה משאבים האם הייתי חיה מן היד לפה? האם הייתי נאלצת להזדקק לחסדיה של אלמנה שנותנת לי ברוב טובה להתגורר בחדר בביתה?".

אסתר פולארד למבקר: אל תחשוש

בתוך כך, אמרה אסתר פולארד ל-ynet כי היא מבקשת לחזק את ידיו של מבקר המדינה, מיכה לינדנשטראוס, שחוקר את ניסיונות ממשלות ישראל לשחרר את בעלה. למבקר היא אמרה: "אל תחשוש לחשוף את האמת".

ב"ידיעות אחרונות" פורסם כי בכירים במערכת הביטחון ובמסדרונות השלטון טוענים כי בדיקת המבקר תפגע ב"מאמצים הרגישים" להביא לשחרורו. לעומת זאת סבורה רעייתו של פולארד כי יש לבדוק את הנושא. לדבריה, הבהלה שנוצרה מחקירת המבקר אינה נובעת מהסיכון לטרפד את שחרורו. "אין יוזמות לשחרור פולארד", היא אומרת.

לדבריה, "מקורב לשלטון בוושינגטון אמר לי לאחרונה כי יש רק אדם אחד שיכול לשחרר את בעלי והוא הנשיא ג'ורג' בוש, ויש רק אדם אחד שיכול לבקש זאת וזה אולמרט. שניהם אינם עושים למען שחרורו. על מה כל הפאניקה? ממה מודאגים כל כך גורמים מדיניים? מטרפוד שחרורו, הרי אין כל יוזמות לשחרורו. הם מודאגים מכך שתתגלה האמת איפה נמצא הכסף, והאמת שתתגלה תחשוף לא רק שחיתות אלא סחר בדמו של מרגל ישראלי".

היא הסבירה כי יש חשש עמוק של הממסד בישראל שתתגלה האמת על כספי תמיכה, אותם היתה אמורה מדינת ישראל במשך שנות שהותו בכלא להעביר לידיו של יונתן פולארד, תמיכה שמעולם לא זכה לה, "כשתתגלה האמת תהיה כאן רעידת אדמה".

פולארד, שהעבירה את חלופת המכתבים, למבקר המדינה אומרת כי היא תומכת בחקירה המתנהלת, ומבקשת לחזק את ידיו של המבקר, "תגובת הממסד מלמדת שיש כאן עומק של דברים אותם חשוב שייחשפו למבקר אני מבקשת לומר אל תחשוש, אנחנו מחזקים את ידיך".
הוסף תגובה
שם השולח
תוכן ההודעה